Stainless Steel Panel Wall Light Switch With LED Indicator 1 2 3 4 Gang 2 Way MF UK Socket 10A AC110 250V
$9.81 – $15.67Price range: $9.81 through $15.67 (-53%)
71 in stock
Note:
EU mounting box is not fit. Only 86 type square box will work.
please confirm your box before place the order.
1 2 3 4 Gang 2 Way Wallpad Stainless Steel Panel Wall Light Switch With LED Indicator MF UK Socket 10A AC110 250V
►Main Feature
Stainless Steel Panel
The frame made of stainless steel
Blue LED Indicator
Blue LED indicator, Turn on the light, LED turn off. Turn off the light, LED turn on
Dimmer Switch
15-450W 220V. Can’t work for LED lamp
UK MF Socket
UK MF Socket, Meet for many different standard
►Specification
Panel Material: Stainless Steel
Panel Size:86*86mm
Mounting Hole Distance: 60mm
Rated Voltage:110-250V
Button Color:Black
Certification:CE
►Packing List
1 Pcs of Product
2 Pcs of screws
►RELIABLE AFTER-SALES SERVICE
Our friendly and reliable after-sales service team can provide the most professional solutions for any of your problems. Please rest assured for shopping.
All orders will be shipped out within 2~3 working days, except order placed in Chinese holidays.
86 Type Wall Switches

Stainless Steel

Ultra-Thin Design

Blue LED

One-Side Click Button

Protective Film

Parameter

Product Show

Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | Wallpad |
| Material | Stainless steel |
| Origin | Mainland China |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Current | 10A |
| Features | Wall Switch and Socket |
| Item Type | SWITCHES |
| Switch Type | Push Button Switch |
| Model Number | New Arrival |
| Is Smart Device | No |
| Type | Wall Light Switch |
| Color | Black |
| Panel Material | Stainless Steel |
| Place of Origin | WenZhou China(Mainland) |
| Technology | Brushed Panel |
| LED Indicator | Blue LED |
| Warranty | 12 Years |
| Certification | CE 3C |
| Inside Material | Pure Copper Pieces With Larger Silver Contacts |
| Size | 86*86mm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-61%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist86 Type White Universal Wall Light Switch Tempered Glass EU Korea Electrical Switch 220V 1/2/3/4 Gang 1/2 Way Button Wall Panel
Rated 4.92 out of 513$10.42 – $16.30Price range: $10.42 through $16.30 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy Tempered Glass Panel Wall Button Light Switch 1 2 3 4 Gang 1 2 Way With LED Indicator Light Switch
Rated 4.60 out of 505$12.34 – $23.39Price range: $12.34 through $23.39 -
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Standard Wall 1/ 2 Way Full Tempered Glass Panel Luxury Light Switch, ON OFF Power Push Button Switch, 1/ 2 / 3/ 4 Gang, Type 86
Rated 4.75 out of 504$10.65 – $15.34Price range: $10.65 through $15.34 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistUniversal 18W Type-C Fast Charging Dual Power Outlet,Brushed aluminum Uk 13A Usb Wall Socket,220V Electrical Light Switch Panel
Rated 5.00 out of 507$9.57 – $22.77Price range: $9.57 through $22.77 -
-59%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Gray Glass Square Panel Wall Switch, EU UK Standard, 16a Socket Light Switch USB TypeC Large Panel Wall Socket, Net TV Tel Socket
Rated 4.67 out of 506$10.72 – $14.17Price range: $10.72 through $14.17 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$108.84 – $351.98Price range: $108.84 through $351.98 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$11.25 – $15.94Price range: $11.25 through $15.94 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRGB Smart Ceiling Light CCT APP Control 370mm 300mm 18-54w 220v Ambient Light For Bedroom Home Decor
Rated 4.76 out of 517$20.02 – $20.27Price range: $20.02 through $20.27 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501$18.58 – $93.06Price range: $18.58 through $93.06 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRGB Smart Ceiling Light LED Light with Speaker 30W 36W Audio Music Play TUYA APP Bluetooth WIFI Home Decor Bedroom Living Room
Rated 4.82 out of 576$21.81 – $28.57Price range: $21.81 through $28.57















Reviews
There are no reviews yet.