Modern Light Switch Panel European Standard 86 Type Wood Grain Retro Minimalist Modern Style Night Led Indicator Light 1 2 3 4 Gang
$14.06 – $17.38Price range: $14.06 through $17.38 (-43%)
9967 in stock
SKU:
1005008402527755
Categories: Designer Switches & Sockets, Switches & Socket Outlets
Tags: 1 2 3 4 Gang 2 Way, 86 Type, button, designer, european, European Standard, gang, grain, indicator, light, minimalist, Modern, Modern Button Switch Panel, night, Night Led Indicator Light, outlets, panel, retro, socket, sockets, spray, standard, style, switch, switches, type, Wood Grain Retro Minimalist Modern Style
Share This:
. Rated voltage: 220-250V
. Protection Function: Surge Protection
. Application scope: Home decoration and household use
. Conductive material: Copper
. Wiring method: Pull lock buckle type
. Installation size: 86 * 88 * 35mm
. Installation method: concealed installation
. Dimensions: 86 * 86 * 37mm
. Warranty: 12 years. Protection level: IP44
. Core material: Tin phosphorus bronze
. Switch type: self-locking
. Rated current: 10A





Additional information
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 cm |
| Brand Name | SHINEKNOT |
| Material | Copper |
| Origin | Mainland China |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Current | 10A |
| Features | Push Button switch |
| Item Type | SWITCHES |
| Warranty | 12 years |
| Switch Type | Push Button Switch |
| Certification | VDE |
| Model Number | C5048 |
| Is Smart Device | No |
| Eu Standard | Wood Grain |
| morden style | LED indicater |
| On / Off switch | Thoughtful guidance |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Light Switch, Momentary Impulse Wall Switch, 1 2 3 4 Gang, Frameless Tempered Glass Panel, White Black Grey
Rated 4.67 out of 503$7.20 – $15.59Price range: $7.20 through $15.59 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$11.73 – $16.65Price range: $11.73 through $16.65 -
-58%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistEU RU UK UN Standard Wall Light Switch 16A PC Panel ON OFF Black Home Power Rocker Push Button Switch 1/2/3/4 Gang 1/2Way 86Type
Rated 5.00 out of 503$10.16 – $14.14Price range: $10.16 through $14.14 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWiFi RF433 Smart Wall Light Switch, No Neutral Wireless Transmitter, Tuya APP Control Alexa Google Home Compatible 1/2/3 Gang
Rated 4.80 out of 505$10.71 – $34.88Price range: $10.71 through $34.88 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$10.41 – $19.21Price range: $10.41 through $19.21 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNew Trendy Ultrathin 1/ 2 /3 / 4 Gang 86*86MM Classic Grey PC Material Curved Edges Panel Wall Switch Series
Rated 4.71 out of 507$7.45 – $14.98Price range: $7.45 through $14.98 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSmart Home Wifi Tuya Smart Switch 10A EU 1/2/3 Gang Light Switch APP Remote Voice Control Smart Light Switches Touch Sensor Switch
Rated 5.00 out of 501$19.61 – $21.06Price range: $19.61 through $21.06 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistUniversal 18W Type-C Fast Charging Dual Power Outlet,Brushed aluminum Uk 13A Usb Wall Socket,220V Electrical Light Switch Panel
Rated 5.00 out of 507$9.57 – $22.77Price range: $9.57 through $22.77 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya ZigBee Wireless 9 Scene Switch Push Button Battery Powered Transmitter Smart Life App Automation 1/2/3 Gang
Rated 5.00 out of 505$15.54 – $25.60Price range: $15.54 through $25.60 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRGBW RGB Zigbee 3.0 CCT Controller LED Strip Lights Switch Dimmable Wifi Dimmer With Tuya Gateway HueBridge SmartThings Bridge
Rated 4.84 out of 519$11.53 – $13.95Price range: $11.53 through $13.95












Reviews
There are no reviews yet.