Modern Nordic Style Large Plate Grey 13A British Standard Electrical Switch Socket, Universal Wall Dual Socket with USB port 2.1A
-
( 4 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 4 customer ratings04
4.56€ – 13.37€Price range: 4.56€ through 13.37€ (-37%)
2906 in stock
SKU:
1005004263831684
Categories: Designer Switches & Sockets, Switches & Socket Outlets
Tags: 2.1a, british, designer, dual, electrical, grey, large, Modern, nordic, outlets, plate, port, socket, sockets, spray, standard, style, switch, switches, universal, wall
Share This:
















Additional information
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | Depo Guye |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Features | With USB Ports |
| Certification | None |
| Is Smart Device | No |
| Model Number | UK |
| Extension Cable Length | None |
| Rated Current | 13 |
| Grounding | Standard Grounding |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Application | Residential / General-Purpose |
| Shape | Rectangular |
| Max. Voltage | 110-250V |
| Product name | Hidden Mount Wall Switch Sockets |
| Type | 86mm*86mm |
| Color | Grey |
| Current | 13A |
| Operation type | Locking |
| Standard | UK |
| Material | PC |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 4 customer ratings
045 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
4 Reviews For This Product
Related Products
-
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWIFI Smart Tuya USB Type C PD 70W Wall Socket UK Plug Outlet Power Touch Switch Wireless Remote by Alexa Google Home Smart Home
Rated 5.00 out of 50134.94€ – 35.69€Price range: 34.94€ through 35.69€ -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistS60 13A UK Wi-Fi Smart Socket iPlug 1-5PCS Power Monitoring Timer Smart Scene Remote Control eWeLink Alexa Google IFTTT
Rated 5.00 out of 50212.03€ – 43.43€Price range: 12.03€ through 43.43€ -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist20A 16A UK Plug TUYA WIFI Smart Socket With Power Monitor Voice Control Timing Home Power Socket Works with Alexa Google Home
Rated 4.99 out of 59410.19€ – 10.53€Price range: 10.19€ through 10.53€ -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Modern All Tempered Glass Wall Light Switch, 13A UK Plug Universal Wall Socket With USB, 220V 2 gang 2 way Dimmer Switch
Rated 5.00 out of 5026.02€ – 16.80€Price range: 6.02€ through 16.80€ -
-12%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistLED Light Switch Wall Switches Stainless steel Panel Sockets One-side Click Acrylic Button Interrupteur AC110~250V
Rated 5.00 out of 5045.09€ – 12.30€Price range: 5.09€ through 12.30€ -
-59%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack Glass Wall Square Switch Panel EU UK Standard 16a Socket Large Panel Wall Light Switch Usb TypeC Socket Net TV Tel Socket
Rated 5.00 out of 5039.12€ – 12.02€Price range: 9.12€ through 12.02€ -
-43%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya WiFi Smart Light Switch Smart Home Wireless RF 433mhz Push Button Wall Switch Via Alexa Google Home Alice Smart Life App
Rated 4.77 out of 51205.23€ – 16.04€Price range: 5.23€ through 16.04€ -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWIFI Smart Power Multi Plug Universal With 5V3.1A Alexa Google Home Bluetooth Control Multi plug 6AC 4USB Voice Control UK/EU/US/AU
Rated 4.50 out of 50444.64€ – 102.05€Price range: 44.64€ through 102.05€ -
-47%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWifi Smart Socket UK Wall Sockets Electrical Power Sockets Tuya Smart Life Google Alexa App Control Power Monitor Function
Rated 5.00 out of 50116.14€ – 41.24€Price range: 16.14€ through 41.24€












by M***L
Excellent
by h***e
love them
by M***i
hi very good and quickly come
by L***h
Super quality and workmanship, very good material, works and fits perfectly, I recommend👍👍👍