Modern Wall Electrical Sockets Home Kitchen Rail Track Socket In The Countertop Power Outlet Universal French Korea Plug Adapter
-
( 10 Reviews )Rated 4.80 out of 5 based on 10 customer ratings10
$10.66 – $43.46Price range: $10.66 through $43.46 (-35%)
56421 in stock
SKU:
1005007634321519
Categories: Home Appliances, Trendy Hot Stuff
Tags: adapter, appliances, countertop, electrical, french, home, Home Kitchen Rail Track Socket, kitchen, korea, Modern, Modern Wall Electrical Sockets, outlet, plug, power, Power Outlet, rail, socket, sockets, stuff, track, trendy, universal, Universal French Korea Plug Adapter, wall
Share This:
Avoir Wall Electrical Sockets Home Kitchen Rail Track Socket In The Countertop Power Outlet Universal French Korea Plug Adapter








Additional information
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 cm |
| Brand Name | AVOIR |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Smart Device | No |
| Material | Plastic |
| Extension Cable Length | None |
| Grounding | Standard Grounding |
| Number of slots | 3 or more |
| Backlight/Indication | Not |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Application | Residential / General-Purpose |
| Shape | Rectangular |
| Socket Type | Combined |
| Color | White,Black,Gray,Silver |
| length | 40cm/50cm/60cm/75cm |
| Module Shape | Round |
| Rail socket type | Surface/embedded installation |
| Socket module type | USB/UK/FR/EU/US/universal Plug |
| Product parameters | 220-250V~ |
| Rated voltage | 220-250V~ |
| Current rating | 10/13A |
| Frequency | 50/60Hz |
| Implementation standard | GB/T1002-2008 GB/T2099.1-2008 GB/T2099.2-2012 |
Average Rating
4.80
Rated 4.80 out of 5 based on 10 customer ratings
105 Star
80%
4 Star
20%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
10 Reviews For This Product
Related Products
-
-62%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Modern Waterproof Outdoor Long Strip LED Wall Lights IP65 Aluminum Wall Light 110V 220V
Rated 4.64 out of 511$25.33 – $199.14Price range: $25.33 through $199.14 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSmart Roller Shade Driver Electric Blinds Motor Power By Battery Works with Tuya Alexa Google Home Yandex Voice
Rated 4.87 out of 546$55.46 – $66.50Price range: $55.46 through $66.50 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart Blind Motor Wifi Automatic Electric Roller Shutter Shadows App Control Lifting Curtain Opening Closing Driver
Rated 4.91 out of 592$35.61$71.23 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501$18.58 – $93.06Price range: $18.58 through $93.06 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$66.54 – $81.20Price range: $66.54 through $81.20 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart Curtain Robot ( Roman Rod Track) Bluetooth APP Short Range Control, Timed switch, Pull-to-start, 8KG load capacity
Rated 4.87 out of 531$40.33 – $76.20Price range: $40.33 through $76.20 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Wall LED Light Universal Switch Stainless Steel Panel, EU UK USB Type-c 18W Fast Charging Plug socket 1 2 3 Gang 1 2 Way switch
Rated 5.00 out of 501$10.75 – $21.65Price range: $10.75 through $21.65 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Cabinet Hanging Lifting Pull-Out Dishes Baskets Double Layer Damping Hydraulic Smooth Lift Bowls Shelf
Rated 5.00 out of 501$110.07 – $146.22Price range: $110.07 through $146.22 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart Curtain Robot (T/U-shaped track) Bluetooth APP Short Range Control, Timed switch, Pull-to-start, 8KG load capacity
Rated 4.78 out of 527$41.01$120.61 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Fast Custom Electric Curtain Track Rails For Tuya Smart Curtains Or Dt82tv Motor Home Customizable Ziptrack Railway
Rated 5.00 out of 511$43.97 – $144.64Price range: $43.97 through $144.64










by G***a
All good
by A***z
Received, very fast delivery, looks very good and of good quality, hoping it will be recommended ok
by G***a
Alles gut.
by G***a
Well-processed aluminum rail, tailor-made plastic terminal corner-an overall valuable impression. The modules are well made, they start to rest clean. Nice packaging, good design. Delivery took a little-pre-Christmas time. Seller responds to demand quickly and friendly.
by 1***r
Great, it looks good, works well, and the product is good.
by 1***r
Good product, good quality but it was missing the plugs to hold it on the wall and we had to make a small plush, it cost us a little time but in the end it turned out fine,
by Customer
Good product, meets expected
by Customer
This is the second order of these items, the first one works great. I haven’t assembled the second one yet, but I hope it’s similar. In this second order, the shipment was divided into two packages that came separately, and I’m worried about the status of the second package, but it arrived today, so the shipment is perfect. Regarding the installation, I found the studs and screws used for attaching it to the wall to be of poor quality, so I had to use others. In the second shipment, the European plugs came with Chinese inscriptions that were not present in the first shipment.
by J***O
The item fits the description of the seller. The fastening system is a bit complicated to make it level. The strip is not screwed directly to the wall, it has two plates that are screwed to the wall and the strip is fastened to the plates by pressure.
by J***O
The item fits the description of the seller.