Chrome/ Matte Black Bath Shower Faucet Set Shower Faucet Hot and Cold Mixer Tap For Bathroom Shower Rainfall Head With Hand Held
-
( 1 Review )Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating01
B/.126.51B/.210.85 (-40%)
496 in stock
SKU:
4000053077296
Category: Kitchen & Bath
Tags: bath, bathroom, black, chrome, cold, faucet, hand, head, held, kitchen, matte, mixer, rainfall, shower, spray
Share This:
Chrome/Matte Black Bath Shower Faucet Set Shower Faucet Hot and Cold Mixer Tap For Bathroom Shower Rainfall Head With Hand Held











Additional information
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 cm |
| Brand Name | fmhjfisd |
| Origin | Mainland China |
| Feature | Metered Faucets |
| Surface Finishing | Brass |
| Number of Handles | Single Handle |
| Certification | CE |
| Style | Contemporary |
| Is Smart Device | No |
| Cold/Hot Water Control Type | Single Holder Dual Control |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Surface Treatment | Blackened |
| Model Number | Bathroom shower Faucet |
| Type | Fixed Support Type |
| Size | 8 inch |
| Place of Origin | Zhejiang, China (Mainland) |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Bath Faucet | Shower Faucet |
| Bathroom Faucet | Bath Shower Faucet |
| Mixer Water Tap | Hot and Cold Water Faucet |
| Triple Way Valve | 3 Way Faucet |
| Tub Spout | Rotation Spout |
| abs plastic Shower Head | ABS Plastic Hand shower |
| the shower head | 26.5cm*18cm |
| Material | brass and ABS plastic |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
015 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
1 Review For This Product
Related Products
-
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Curve Single Handle 304 Stainless Steel Hot And Cold Water Wash Basin Mixer Faucet
Rated 5.00 out of 503B/.48.34 – B/.53.09Price range: B/.48.34 through B/.53.09 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Brass Wash Basin Faucets Bathroom Mixer Tap Single Handle Single Hole Elegant Design 855915
Rated 5.00 out of 501B/.73.80 – B/.82.34Price range: B/.73.80 through B/.82.34 -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistB/.60.73 – B/.62.43Price range: B/.60.73 through B/.62.43 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Bathroom Basin Faucet Mixer Tap Black/ Gold Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Waterfall Faucet
Rated 4.86 out of 507B/.33.76 – B/.39.51Price range: B/.33.76 through B/.39.51 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501B/.18.58 – B/.93.06Price range: B/.18.58 through B/.93.06 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistStainless Steel Deck Mounted Wash Basin Hot And Cold Mixer Faucet
Rated 4.80 out of 525B/.19.27 – B/.30.57Price range: B/.19.27 through B/.30.57 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistStainless Steel Waterfall Kitchen Sink Cup Washer Knife Rack Embossed Extra Large Single Slot Apartment Left Side Drainage
Rated 5.00 out of 506B/.211.85 – B/.353.09Price range: B/.211.85 through B/.353.09 -
-51%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack Nickel 304 Stainless Steel Pull-out Kitchen Faucet Waterfall Mixed Water Sink Tap Multi-function Rinse Rotate 3668
Rated 4.67 out of 506B/.43.76 – B/.49.31Price range: B/.43.76 through B/.49.31 -
-30%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Luxury Gold Single Lever Wash Basin Faucet For Bathroom
Rated 5.00 out of 501B/.72.15 – B/.73.24Price range: B/.72.15 through B/.73.24












by t***r
Compliant product that looks good quality, to do with time Well packed Fast Delivery