Trendy Brass Wash Basin Faucets Modern Bathroom Mixer Tap Single Handle Single Hole Elegant Design For Bathroom
$66.54 – $81.20Price range: $66.54 through $81.20 (-36%)
5594 in stock
SKU:
1005006262241212
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath, Trendy Hot Stuff
Tags: basin, bath, bathroom, brass, Brass Washbasin Faucet, design, designer, elegant, faucets, handle, hole, kitchen, mixer, Modern, Modern Bathroom Mixer Tap, single, Single Handle Single Hole Elegant Crane Design, spray, stuff, taps, trendy, wash, Wash Basin Faucets
Share This:














Additional information
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 cm |
| Brand Name | bakala |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Brass |
| Surface Treatment | Chrome/Brushed Nickel/Black |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | None |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | BR-2023038 |
| Color | Chrome/Gray/Black/Brushed Gold/White |
| Name | Bathroom Mixer Tap Brass Washbasin Faucet Single Handle Single Hole |
| Design | German design |
| Material | Brass |
| Warranty | 3 years |
| Water | Hot and Cold water |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$60.73 – $62.43Price range: $60.73 through $62.43 -
-35%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist304 Stainless Steel Rotatable Faucet Kitchen Hot and Cold Mixer Vegetable Sink Basin Taps with Hose Accessories
Rated 4.80 out of 505$56.75 – $64.94Price range: $56.75 through $64.94 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$69.25 – $80.17Price range: $69.25 through $80.17 -
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist304 Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Large Single Slot Integrated Digital Display Faucet Set Soap Dispenser Cup Washer
Rated 5.00 out of 502$195.28 – $210.05Price range: $195.28 through $210.05 -
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Multi-Functional Wash Basin Faucet, 4 Water Outlet Mode, Spray Faucet, 360°Rotation,Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 4.00 out of 501$58.79 – $72.38Price range: $58.79 through $72.38 -
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNew Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Embossed Extra Large Single Bowl Digital Display Dishwashing Sinks With Draining Rack
Rated 5.00 out of 502$179.60 – $444.08Price range: $179.60 through $444.08 -
-68%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSensor Touch Filter Kitchen Faucet Quality Brass Hot Cold Kitchen Sink Mixer Tap 3 Ways Pure Water Touch on Kitchen Faucets
Rated 4.00 out of 501$79.58 – $111.12Price range: $79.58 through $111.12 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Cabinet Hanging Lifting Pull-Out Dishes Baskets Double Layer Damping Hydraulic Smooth Lift Bowls Shelf
Rated 5.00 out of 501$110.07 – $146.22Price range: $110.07 through $146.22 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart Curtain Robot ( Roman Rod Track) Bluetooth APP Short Range Control, Timed switch, Pull-to-start, 8KG load capacity
Rated 4.87 out of 531$40.33 – $76.20Price range: $40.33 through $76.20 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Wall LED Light Universal Switch Stainless Steel Panel, EU UK USB Type-c 18W Fast Charging Plug socket 1 2 3 Gang 1 2 Way switch
Rated 5.00 out of 501$10.75 – $21.65Price range: $10.75 through $21.65












Reviews
There are no reviews yet.