Matte Black Basin Faucets, Waterfall Modern Brass Bathroom Faucet, Deck Mount Crane Design Hot Cold Water Mixer Tap
-
( 1 Review )Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating01
39.57€ – 39.98€Price range: 39.57€ through 39.98€ (-60%)
949 in stock
SKU:
32964359014
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, black, brass, cold, crane, deck, design, designer, faucet, faucets, kitchen, matte, mixer, Modern, mount, spray, taps, water, waterfall
Share This:
997




Black + Rose Golden Bathroom Basin Faucet

Chrome + Rose Golden Bathroom Basin Faucet

Chrome Bathroom Basin Faucet







Black Bathroom Basin Faucet










What You Receive

Additional information
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | bakala |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Housing Material | Brass |
| High-concerned chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Surface Treatment | chrome/black |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | BAKALA-2018A74 |
| Color | chrome/black |
| Material | Brass |
| zwarte kraan | Black Bathroom Faucet |
| basin mixer | torneira lavatorio |
| The handle adjust water pressure | Can not |
| Hot water and Cold water | Yes |
| Size of threaded interface | 1/2 |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
015 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
1 Review For This Product
Related Products
-
-38%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMulti Functional Bathroom Faucet Intelligent Induction Digital Display Cold And Hot Dual Control Dial Out Basin Tap
Rated 5.00 out of 50297.39€ – 103.68€Price range: 97.39€ through 103.68€ -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist92.52€ – 299.19€Price range: 92.52€ through 299.19€ -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrass Shower System Bathroom Faucet Shower Faucet Rainfall Shower Set Shower Cabin Bathroom Faucet With Shower
Rated 4.50 out of 50274.75€ – 82.73€Price range: 74.75€ through 82.73€ -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistGun Grey Luxury Brass LED Display Kitchen Faucet,Touchless Sensor,Pull-Out 3-Function Spray Water-Saving SinK Mixer
Rated 4.67 out of 503143.52€ – 212.96€Price range: 143.52€ through 212.96€ -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Gray Kitchen Sink Faucets, Pull Out Rotatable Waterfall Stream Sprayer Head, Hot -Cold Water Faucet
Rated 4.50 out of 50245.74€91.49€ -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Brushed Gold Basin Faucet Waterfall Bathroom Mixer Tap Deck Mounted Vessel Sink Faucet Black Chrome Tap Bathroom Faucet
Rated 5.00 out of 50143.24€ – 46.26€Price range: 43.24€ through 46.26€ -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRound/Square Extension Tube Shower Faucet Extra Extend Tube Black Golden White Color Universal Interface Extend Tubes
Rated 4.93 out of 51514.72€ – 16.69€Price range: 14.72€ through 16.69€ -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Brass Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Mixer Tap Black Grey White Gold Wash
Rated 5.00 out of 50257.63€ – 59.58€Price range: 57.63€ through 59.58€ -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Smart Sensor Intelligent Deck Mounted Automatic Sense Brass Cold Hot Water Mixer Wash Basin Faucet
Rated 5.00 out of 50532.78€ – 46.88€Price range: 32.78€ through 46.88€ -
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNew Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Embossed Extra Large Single Bowl Digital Display Dishwashing Sinks With Draining Rack
Rated 5.00 out of 502152.66€ – 377.47€Price range: 152.66€ through 377.47€






by O***t
It is of excellent quality, functional and beautiful aesthetically, I highly recommend buying it, it’s a delight!