Wash Basin Faucet Brass Deck Mounted Waterfall Mixer Tap Single Handle Hot Cold Water Mixer Tap
$30.85 – $45.96Price range: $30.85 through $45.96 (-40%)
552 in stock
SKU:
32908304484
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, brass, Brass Deck Mounted Waterfall Mixer Tap, cold, deck, designer, faucet, faucets, handle, kitchen, mixer, mounted, single, Single Handle Hot Cold Water Mixer Tap, spray, taps, wash, Wash Basin Faucet, water, waterfall
Share This:
Durable Brass Construction
High quality Gold Finish
Drip Free Ceramic disc cartridge for smooth and long lasting operation
Easy to clean. Can be cleaned with mild soap to ensure the non-tarnish life shine
Complete with hot & cold water hoses & accessories






Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | Wanmivezlo |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Metal |
| Surface Treatment | Chrome/Black/Nickel/Orange |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Model Number | alibao-0514-4 |
| Color | Chrome/black/orange/nickle |
| Function | Basin Faucet |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMechanical Arm Universal Faucet, Hot and Cold Tap Splash Proof Faucet For Countertop Wash Basin
Rated 3.50 out of 504$23.76 – $27.07Price range: $23.76 through $27.07 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWhite Smart Sensor Basin Faucet Screen Digital Display Hot Cold Water Mixer Tap Touchless Vanity Sink Faucet For Bathroom
Rated 5.00 out of 509$74.65 – $77.51Price range: $74.65 through $77.51 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Smart Sensor Intelligent Deck Mounted Automatic Sense Brass Cold Hot Water Mixer Wash Basin Faucet
Rated 5.00 out of 505$38.57 – $55.15Price range: $38.57 through $55.15 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501$18.58 – $93.06Price range: $18.58 through $93.06 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Cabinet Hanging Lifting Pull-Out Dishes Baskets Double Layer Damping Hydraulic Smooth Lift Bowls Shelf
Rated 5.00 out of 501$110.07 – $146.22Price range: $110.07 through $146.22 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Brushed Gold Basin Faucet Waterfall Bathroom Mixer Tap Deck Mounted Vessel Sink Faucet Black Chrome Tap Bathroom Faucet
Rated 5.00 out of 501$50.87 – $54.43Price range: $50.87 through $54.43 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Golden Basin Faucets Elegant Waterfall Bathroom Sink Faucet Single Lever Hole Deck Mount Brass Mixer Taps
Rated 5.00 out of 525$24.05 – $30.69Price range: $24.05 through $30.69 -
-24%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$64.52 – $66.98Price range: $64.52 through $66.98 -
-39%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Wash Basin Faucet Gold Bathroom Faucet Mixer Tap Widespread Black Wash basin Faucet 3 Hole Chrome Faucet
Rated 5.00 out of 501$114.90 – $122.00Price range: $114.90 through $122.00 -
-51%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Universal Rotatable Dual-mode Mechanical Arm Hot And Cold Wash Basin Faucet
Rated 4.40 out of 552$17.46 – $20.02Price range: $17.46 through $20.02











Reviews
There are no reviews yet.