Bathroom Brass Basin Mixer Faucet Deck Mounted Single Handle Long Spout Hot And Cold Vessel Sink Water Taps FR631
$44.49 – $50.46Price range: $44.49 through $50.46 (-52%)
88 in stock



















Shipping:
· Please pay more attention to your order addresses which MUST MATCH your Shipping address.
· Items will be shipped within 3 business days after cleared payment.
· Shipping will be worldwide via Epacket/China post air mail/UPS/FEDEX/DHL/EMS, and please tell us which one will be the most suitable for you.
· Remote area may cause extra shipping fee.
· You should check item when item delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately, we will resend you a new one if necessary, this is much appreciated.
Warranty :
· Comes with 2 years manufacture warranty;
· Exchange on defective item within 7 business days after the product is delivered;
· Shipping damage has to be reported within 5 business days of which the product was delivered.
Contact us:
· If you want to make a large order or mix orders,please feel free to contact with me.
· If you need to order multiple items,pls let me know first,so we can offer you shipping discount on some of the product.
Feedback:
· I describe items as well as I can. If I have missed something, please let me know;
· Please e-mail me before leaving feedback if you are unhappy with your item, so we can work it out;
· International Buyers, Please Note: Import duties, taxes, and charges are not included in the item price or shipping cost.
Additional information
| Weight | 22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 cm |
| Brand Name | FALANGSHI |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Surface Treatment | Black |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | FR631 |
| Material | Brass |
| Color | Chrome,Black,Gun Grey |
| Housing material | Brass |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-53%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Black Brass Kitchen Faucet With Pull-Out Design, Single Handle For Hot And Cold Water, 2 Functions, Modern Sink Faucet
Rated 5.00 out of 501$101.20 – $128.69Price range: $101.20 through $128.69 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$108.84 – $351.98Price range: $108.84 through $351.98 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistUniversal 1080° Rotatable Aerator SplashProof Faucet Extender With Mechanical Arm Faucet Sprayer Head
Rated 4.50 out of 542$3.59 – $4.72Price range: $3.59 through $4.72 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$48.69 – $50.79Price range: $48.69 through $50.79 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWhite Smart Sensor Basin Faucet Screen Digital Display Hot Cold Water Mixer Tap Touchless Vanity Sink Faucet For Bathroom
Rated 5.00 out of 509$74.65 – $77.51Price range: $74.65 through $77.51 -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistGun Grey Luxury Brass LED Display Kitchen Faucet,Touchless Sensor,Pull-Out 3-Function Spray Water-Saving SinK Mixer
Rated 4.67 out of 503$168.84 – $250.54Price range: $168.84 through $250.54 -
-12%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$56.45 – $59.83Price range: $56.45 through $59.83 -
-39%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Wash Basin Faucet Gold Bathroom Faucet Mixer Tap Widespread Black Wash basin Faucet 3 Hole Chrome Faucet
Rated 5.00 out of 501$114.90 – $122.00Price range: $114.90 through $122.00 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Hot And Cold Mixer Faucet Waterfall Wash Basin Tap With LED Temperature Digital Display
Rated 5.00 out of 502$59.83 – $62.50Price range: $59.83 through $62.50 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistExtendable Sink Faucet With Hot & Cold Mixer
Rated 4.22 out of 509$38.75 – $42.56Price range: $38.75 through $42.56












Reviews
There are no reviews yet.