Kitchen Faucet LED Power Temperature Display Faucet Kitchen Faucet Modern Style Sink Faucet for Kitchen
-
( 2 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings02
$62.39$145.09 (-57%)
266 in stock
SKU:
1005007296460124
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: bath, designer, display, faucet, faucets, kitchen, Modern, power, sink, spray, style, taps, temperature
Share This:
NOTE: hose connector size is G1/2!!!
-
With 2 pipes(60 cm)for cold and hot water













Additional information
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 cm |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Metal |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | None |
| Style | Quick Open Type |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | Pressure |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
025 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
2 Reviews For This Product
Related Products
-
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$198.46 – $411.83Price range: $198.46 through $411.83 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$44.49 – $50.46Price range: $44.49 through $50.46 -
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Black Basin Faucets, Waterfall Modern Brass Bathroom Faucet, Deck Mount Crane Design Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 5.00 out of 501$46.55 – $47.04Price range: $46.55 through $47.04 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrass Kitchen Sink Faucet 360 Degree Rotating Spring Faucet Single Handle Cold and Hot Mixer Tap
Rated 5.00 out of 502$37.17 – $53.18Price range: $37.17 through $53.18 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Gray Kitchen Sink Faucets, Pull Out Rotatable Waterfall Stream Sprayer Head, Hot -Cold Water Faucet
Rated 4.50 out of 502$53.81$107.63 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWaterfall Kitchen Faucet 4 Modes Universal 360°Rotating Swing Arm Stainless Steel Hot Cold Single Hole Deck Mounted Sink Tap
Rated 5.00 out of 501$30.03 – $30.20Price range: $30.03 through $30.20 -
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist304 Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Large Single Slot Integrated Digital Display Faucet Set Soap Dispenser Cup Washer
Rated 5.00 out of 502$195.28 – $210.05Price range: $195.28 through $210.05 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Cabinet Hanging Lifting Pull-Out Dishes Baskets Double Layer Damping Hydraulic Smooth Lift Bowls Shelf
Rated 5.00 out of 501$110.07 – $146.22Price range: $110.07 through $146.22 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$36.63 – $37.07Price range: $36.63 through $37.07 -
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack & Silver Electroplating Refined Copper Rotatable Hot & Cold Square Kitchen Sink Faucet
Rated 4.00 out of 503$35.09$79.74






by Customer
Beautiful as described and seen in the photo I love it and a super price, I love it I advise
by b***r
High quality product that I will buy again