Modern Wash Basin Faucet Matte Gray Brass Bathroom Waterfall Sink Faucet Brushed Gold Hot Cold Washbasin Faucet Mixer Water Tap
$45.02 – $68.17Price range: $45.02 through $68.17 (-45%)
16993 in stock
SKU:
1005008575344887
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, brass, brushed, cold, designer, faucet, faucets, gold, gray, kitchen, matte, mixer, Modern, sink, spray, taps, wash, washbasin, water, waterfall
Share This:
Name: Modern Wash Basin Faucet
Material: Brass
Color: Gold/ Grey/ Black/ Brushed Gold/ Gold/ Rose Gold/ Plated silver
Hose size: G1/2 (length 60cm)










Material: Brass
Color: Gold/ Grey/ Black/ Brushed Gold/ Gold/ Rose Gold/ Plated silver
Hose size: G1/2 (length 60cm)











Additional information
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Brand Name | WJNMONE |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Brass |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Multi-Functional Wash Basin Faucet, 4 Water Outlet Mode, Spray Faucet, 360°Rotation,Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 4.00 out of 501$58.79 – $72.38Price range: $58.79 through $72.38 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$64.14 – $67.50Price range: $64.14 through $67.50 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWhite Smart Sensor Basin Faucet Screen Digital Display Hot Cold Water Mixer Tap Touchless Vanity Sink Faucet For Bathroom
Rated 5.00 out of 509$74.65 – $77.51Price range: $74.65 through $77.51 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$36.63 – $37.07Price range: $36.63 through $37.07 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Curve Single Handle 304 Stainless Steel Hot And Cold Water Wash Basin Mixer Faucet
Rated 5.00 out of 503$48.34 – $53.09Price range: $48.34 through $53.09 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501$18.58 – $93.06Price range: $18.58 through $93.06 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrass Shower System Bathroom Faucet Shower Faucet Rainfall Shower Set Shower Cabin Bathroom Faucet With Shower
Rated 4.50 out of 502$87.94 – $97.33Price range: $87.94 through $97.33 -
-55%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Gray Bathroom Sink Faucet, New Design Waterfall Basin Faucets, Washbasin Hot Cold Brass Mixer Tap, Single Hole Water Tap
Rated 5.00 out of 501$47.80 – $49.89Price range: $47.80 through $49.89 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$48.69 – $50.79Price range: $48.69 through $50.79 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$189.87 – $278.69Price range: $189.87 through $278.69












Reviews
There are no reviews yet.