Modern Brass Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Mixer Tap Black Grey White Gold Wash
-
( 2 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings02
$67.80 – $70.09Price range: $67.80 through $70.09 (-45%)
720 in stock
SKU:
1005005073832068
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, black, brass, cold, designer, faucet, faucets, gold, grey, handle, kitchen, mixer, Modern, single, spray, taps, wash
Share This:
Modern Brass Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Mixer Tap Black Grey White Gold Wash



Additional information
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 cm |
| Brand Name | ZGRK |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Surface Treatment | chrome/white/black/.grey |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Housing Material | Brass |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | SLT243 |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
025 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
2 Reviews For This Product
Related Products
-
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistChrome/ Matte Black Bath Shower Faucet Set Shower Faucet Hot and Cold Mixer Tap For Bathroom Shower Rainfall Head With Hand Held
Rated 5.00 out of 501$126.51$210.85 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRound/Square Extension Tube Shower Faucet Extra Extend Tube Black Golden White Color Universal Interface Extend Tubes
Rated 4.93 out of 515$17.32 – $19.63Price range: $17.32 through $19.63 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWash Basin Sink Faucet Hot and Cold Bathroom Mixer Tap Single Hole Basin Sink Tap Bathroom Faucet Deck Mount Mixer Tap
Rated 5.00 out of 502$44.38 – $47.14Price range: $44.38 through $47.14 -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$60.73 – $62.43Price range: $60.73 through $62.43 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$30.85 – $45.96Price range: $30.85 through $45.96 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$47.23 – $50.94Price range: $47.23 through $50.94 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Curve Single Handle 304 Stainless Steel Hot And Cold Water Wash Basin Mixer Faucet
Rated 5.00 out of 503$48.34 – $53.09Price range: $48.34 through $53.09 -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Stainless Steel Tall And Short Hot And Cold Waterfall Wash Basin Faucet Black/ Gold/ Silver Color
Rated 4.67 out of 509$30.19 – $39.98Price range: $30.19 through $39.98 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501$18.58 – $93.06Price range: $18.58 through $93.06 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Gray Kitchen Sink Faucets, Pull Out Rotatable Waterfall Stream Sprayer Head, Hot -Cold Water Faucet
Rated 4.50 out of 502$53.81$107.63












by P***k
Suitable, appropriate for the bathroom style, OK.
by D***s
very pretty. I haven’t installed it