Modern Brass Wash Basin Faucets Bathroom Mixer Tap Single Handle Single Hole Elegant Design 855915
-
( 1 Review )Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating01
$73.80 – $82.34Price range: $73.80 through $82.34 (-45%)
906 in stock
SKU:
1005002357139902
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: 855915, basin, bath, bathroom, Bathroom Mixer Tap, brass, design, designer, elegant, Elegant Design 855915, faucets, handle, hole, kitchen, mixer, Modern, Modern Brass Wash Basin Faucets, single, Single Handle, Single Hole, spray, taps, wash
Share This:


Additional information
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 cm |
| Brand Name | WANFAN |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Brass |
| Surface Treatment | Chrome/Brushed Nickel/Black finish |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | None |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | 855915 |
| color | Chrome/Brushed Nickel/Black finish |
| name | Deck Mount Full Brass Brush Nickel Faucet |
| Cold & Hot Water | Yes |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
015 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
1 Review For This Product
Related Products
-
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist304 Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Large Single Slot Integrated Digital Display Faucet Set Soap Dispenser Cup Washer
Rated 5.00 out of 502$195.28 – $210.05Price range: $195.28 through $210.05 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistChrome/ Matte Black Bath Shower Faucet Set Shower Faucet Hot and Cold Mixer Tap For Bathroom Shower Rainfall Head With Hand Held
Rated 5.00 out of 501$126.51$210.85 -
-55%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Bathroom Gold/ Grey/ Silver Wash Basin Faucet Waterfall Style Cold And Hot Splash Proof Copper Faucet
Rated 5.00 out of 501$76.19 – $80.05Price range: $76.19 through $80.05 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMechanical Arm Universal Faucet, Hot and Cold Tap Splash Proof Faucet For Countertop Wash Basin
Rated 3.50 out of 504$23.76 – $27.07Price range: $23.76 through $27.07 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Smart Sensor Intelligent Deck Mounted Automatic Sense Brass Cold Hot Water Mixer Wash Basin Faucet
Rated 5.00 out of 505$38.57 – $55.15Price range: $38.57 through $55.15 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistExtendable Sink Faucet With Hot & Cold Mixer
Rated 4.22 out of 509$38.75 – $42.56Price range: $38.75 through $42.56 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBathroom Brass Bidet Spray WIth Faucet Single Cold Water Sprayer Head
Rated 4.75 out of 508$25.10 – $30.72Price range: $25.10 through $30.72 -
-37%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistChrome Pure Water Faucet 360 rotation Multifunction Kitchen Filter Purification Crane Dual handles Hot Cold Mixer Taps
Rated 5.00 out of 501$45.13 – $59.09Price range: $45.13 through $59.09 -
-22%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistPremium High End Black Brass Kitchen Faucet, Magnetic Suction Design, 2 Function Single Handle Hot & Cold Dual Control Sink Faucet
Rated 5.00 out of 503$110.62 – $120.66Price range: $110.62 through $120.66











by J***c
very nice … thank you seller