Modern Luxury Gold Single Lever Wash Basin Faucet For Bathroom
-
( 1 Review )Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating01
$72.15 – $73.24Price range: $72.15 through $73.24 (-30%)
1944 in stock
SKU:
1005004851714479
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, designer, faucet, faucets, gold, kitchen, lever, Luxury, Modern, single, Single Lever Wash Basin Faucet, spray, taps, wash
Share This:
TOLM Golden Toilet Faucet Bathroom Sink Faucets Faucet for Washing Single Lever Bathroom Sink Faucet Luxury Bathroom Faucet


Color Gold




Color Black



Color Chrome



Color Gray




![]()
Hose & Installation & Shop


Additional information
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 cm |
| Brand Name | TOLM |
| Origin | Mainland China |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Surface Treatment | Polished |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Housing Material | Stainless steel |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | BR-2022A40 |
| Color | Black/Chrome/Brush Gold/Gray |
| Hose | 50cm hot&cold water hose |
| Body material | Brass |
| Fitting thread | standard G1/2'' |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| bathroom | water mixer |
| Suitable Place | Bathroom/Lavatory |
| Water discharge method | Waterfall out of the water |
| Weight | 1.138kg |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
015 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
1 Review For This Product
Related Products
-
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack & Silver Electroplating Refined Copper Rotatable Hot & Cold Square Kitchen Sink Faucet
Rated 4.00 out of 503$35.09$79.74 -
-38%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMulti Functional Bathroom Faucet Intelligent Induction Digital Display Cold And Hot Dual Control Dial Out Basin Tap
Rated 5.00 out of 502$114.57 – $121.98Price range: $114.57 through $121.98 -
-44%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy Single Handle Wash Basin Hot & Cold Deck Mount Mixer Faucet
Rated 5.00 out of 502$58.69 – $60.09Price range: $58.69 through $60.09 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWhite Smart Sensor Basin Faucet Screen Digital Display Hot Cold Water Mixer Tap Touchless Vanity Sink Faucet For Bathroom
Rated 5.00 out of 509$74.65 – $77.51Price range: $74.65 through $77.51 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist360° Rotatable Bathroom Faucet Spout, Deck Mounted Chrome Water Tap, Single Hole Single Handle Hot and Cold Water Mixer
Rated 5.00 out of 502$22.91$47.72 -
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Multi-Functional Wash Basin Faucet, 4 Water Outlet Mode, Spray Faucet, 360°Rotation,Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 4.00 out of 501$58.79 – $72.38Price range: $58.79 through $72.38 -
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist304 Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Large Single Slot Integrated Digital Display Faucet Set Soap Dispenser Cup Washer
Rated 5.00 out of 502$195.28 – $210.05Price range: $195.28 through $210.05 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$69.25 – $80.17Price range: $69.25 through $80.17 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNano 304 Stainless Steel Sink Waterfall Large Single Slot Kitchen Sink Vegetable Stainless Steel Household Sink
Rated 4.80 out of 505$156.89 – $202.47Price range: $156.89 through $202.47











by Customer
MARAVILHOSAAAAA…AMEIIII…