Modern Smart Sensor Intelligent Deck Mounted Automatic Sense Brass Cold Hot Water Mixer Wash Basin Faucet
-
( 5 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 5 customer ratings05
$38.57 – $55.15Price range: $38.57 through $55.15 (-40%)
1221 in stock
Smart Sensor Bathroom Basin Faucet Intelligent Black Automatic Sense Brass Cold Hot Water Mixer Waterfall Crane Deck Mount
Specification:
. Item:Basin Faucet
. Material:Brass
. Color:Black/ Gold/ Chrome
. Style:Short/ Tall
. Feature:Automatic Sense
. Install:Deck Mounted
. Valve:Ceramic


















Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | Wanmivezlo |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Stainless steel |
| Surface Treatment | blacken |
| Feature | Sense Faucets |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Model Number | 12-PHYXW |
| Water | Foam water spout |
| Color | Matte Black/White/Chrome/Brushed Golden |
| Cold&Hot Water | Yes |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Type | Bathroom Sink Faucet |
| Used | Basin sink mixer tap |
| Feature1 | Classic |
| Feature2 | Matte Black Bathroom Vessel Sink Faucet |
| Feature3 | Single Hole Bathroom Vessel Sink Tap |
| Customized | Yes |
| Package | Faucet + Hot cold pipes + Accessory |
Average Rating
5.00
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
5 Reviews For This Product
Related Products
-
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWaterfall Kitchen Faucet 4 Modes Universal 360°Rotating Swing Arm Stainless Steel Hot Cold Single Hole Deck Mounted Sink Tap
Rated 5.00 out of 501$30.03 – $30.20Price range: $30.03 through $30.20 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Gold Bathroom Faucet Brass Bathroom Basin Faucet Cold And Hot Water Mixer Sink Tap Single Handle Deck Mounted Grey Tap
Rated 5.00 out of 501$18.58 – $93.06Price range: $18.58 through $93.06 -
-20%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$129.52 – $184.03Price range: $129.52 through $184.03 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Gray Kitchen Sink Faucets, Pull Out Rotatable Waterfall Stream Sprayer Head, Hot -Cold Water Faucet
Rated 4.50 out of 502$53.81$107.63 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist100 x 50cm Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink New Embossed Extra Large Single Slot Modern Digital Display Dishwashing Basin
Rated 5.00 out of 507$182.89 – $422.05Price range: $182.89 through $422.05 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBathroom Brass Bidet Spray WIth Faucet Single Cold Water Sprayer Head
Rated 4.75 out of 508$25.10 – $30.72Price range: $25.10 through $30.72 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistExtendable Sink Faucet With Hot & Cold Mixer
Rated 4.22 out of 509$38.75 – $42.56Price range: $38.75 through $42.56 -
-25%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWash Basin Faucet Brass Mixer Faucet for Bathroom Golden & Black Color Faucet
Rated 5.00 out of 501$74.76 – $75.91Price range: $74.76 through $75.91 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Golden Basin Faucets Elegant Waterfall Bathroom Sink Faucet Single Lever Hole Deck Mount Brass Mixer Taps
Rated 5.00 out of 525$24.05 – $30.69Price range: $24.05 through $30.69












by Customer
Very beautiful works very BM smacked with heater I loved the result it warms a lot I am delighted with my faucet we burst today I loved Super recommend
by J***a
Loved it, great quality!
by A***é
A reliable seller at a rate of 100/100, very fast delivery. A very nice seller. I recommend everyone to buy from this seller. His product is wonderful, and the quality is more than wonderful. He is very, very wonderful.
by A***a
Everything is just in the installation. One of the hoses was defective, but it’s not scary. I love the crane!!! Works great!!!
by c***o
Great product, works very well