Multi Functional Bathroom Faucet Intelligent Induction Digital Display Cold And Hot Dual Control Dial Out Basin Tap
-
( 2 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings02
$114.57 – $121.98Price range: $114.57 through $121.98 (-38%)
395 in stock
SKU:
1005004974962275
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, cold, control, designer, dial, digital, display, dual, faucet, faucets, functional, induction, intelligent, kitchen, multi, spray, taps
Share This:













Additional information
| Weight | 28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 cm |
| Brand Name | Aitana |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Brass |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | Pull Out Faucets |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | 2.1-3kg |
| Control | ValvE |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
025 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
2 Reviews For This Product
Related Products
-
-51%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack Nickel 304 Stainless Steel Pull-out Kitchen Faucet Waterfall Mixed Water Sink Tap Multi-function Rinse Rotate 3668
Rated 4.67 out of 506$43.76 – $49.31Price range: $43.76 through $49.31 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$30.85 – $45.96Price range: $30.85 through $45.96 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Hot And Cold Mixer Faucet Waterfall Wash Basin Tap With LED Temperature Digital Display
Rated 5.00 out of 502$59.83 – $62.50Price range: $59.83 through $62.50 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$59.10 – $92.87Price range: $59.10 through $92.87 -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistPremium High End Black Brass Kitchen Faucet, Magnetic Suction Design, 2 Function Single Handle Hot & Cold Dual Control Sink Faucet
Rated 5.00 out of 503$110.62 – $120.66Price range: $110.62 through $120.66 -
-55%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Space Aluminum Shower Set Gray Shower System Set Digital Display Piano Button With Ambient Light Bathroom Faucets Shower Head
Rated 5.00 out of 505$149.03$331.16 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$44.65 – $48.27Price range: $44.65 through $48.27 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Brass Bidet Spray Faucets Hygienic Spray Gun Tap Cold Water Toilet Bidet Spray
Rated 5.00 out of 502$42.36 – $45.27Price range: $42.36 through $45.27 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Cabinet Hanging Lifting Pull-Out Dishes Baskets Double Layer Damping Hydraulic Smooth Lift Bowls Shelf
Rated 5.00 out of 501$110.07 – $146.22Price range: $110.07 through $146.22 -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistGun Grey Luxury Brass LED Display Kitchen Faucet,Touchless Sensor,Pull-Out 3-Function Spray Water-Saving SinK Mixer
Rated 4.67 out of 503$168.84 – $250.54Price range: $168.84 through $250.54












by g***A
Very easy installation. The seller responds very quickly, I asked him for the video of the installation. I had bought it for a bathroom but it is more suitable in a kitchen. Thank you for your seriousness
by n***r
Really nice looking tap going to fit next week