Bathroom Faucet Brass Rose Gold White Bathroom Basin Faucet Cold Hot Water Mixer Sink Tap Deck Mounted Black Rose Gold Tap
-
( 3 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings03
$17.44 – $64.60Price range: $17.44 through $64.60 (-53%)
8930 in stock
SKU:
1005004143037609
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, black, Black Rose Gold Tap, brass, Brass Rose Gold Bathroom Faucet, cold, Cold Hot Water Mixer Sink Tap, deck, Deck Mounted, designer, faucet, faucets, gold, kitchen, mixer, mounted, rose, sink, spray, taps, water, White Bathroom Basin Faucet
Share This:
Modern Bathroom Faucet Brass Rose Gold White Bathroom Basin Faucet Cold Hot Water Mixer Sink Tap Deck Mounted Black Rose Gold Tap

























Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | Tuqiu |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Brass |
| Surface Treatment | electriplating |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | None |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Model Number | AB-BF224111 |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
035 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
3 Reviews For This Product
Related Products
-
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$59.10 – $92.87Price range: $59.10 through $92.87 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistStainless Steel Deck Mounted Wash Basin Hot And Cold Mixer Faucet
Rated 4.80 out of 525$19.27 – $30.57Price range: $19.27 through $30.57 -
-30%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$19.13 – $67.85Price range: $19.13 through $67.85 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$198.46 – $411.83Price range: $198.46 through $411.83 -
-20%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$129.52 – $184.03Price range: $129.52 through $184.03 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNano 304 Stainless Steel Sink Waterfall Large Single Slot Kitchen Sink Vegetable Stainless Steel Household Sink
Rated 4.80 out of 505$156.89 – $202.47Price range: $156.89 through $202.47 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBathroom Brass Bidet Spray WIth Faucet Single Cold Water Sprayer Head
Rated 4.75 out of 508$25.10 – $30.72Price range: $25.10 through $30.72 -
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Black Basin Faucets, Waterfall Modern Brass Bathroom Faucet, Deck Mount Crane Design Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 5.00 out of 501$46.55 – $47.04Price range: $46.55 through $47.04 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$44.49 – $50.46Price range: $44.49 through $50.46 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$66.54 – $81.20Price range: $66.54 through $81.20










by S***e
I loved the faucet, product such, and which one as it appears in the image. It hasn’t been placed yet, but it should be beautiful.
by t***a
ok
by V***c
Fast delivery , excellent