Modern LED Ceiling Light Smart Tuya App Alexa Voice Remote Control Panel Indoor Light
-
( 2 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings02
$10.96 – $44.85Price range: $10.96 through $44.85 (-8%)
2525 in stock
SKU:
1005005133318583
Category: Modern Lightings
Tags: alexa, ceiling, control, indoor, Indoor Ceiling Light, light, lightings, Modern, Modern LED Ceiling Light, panel, remote, smart, Smart Tuya App Alexa Voice Remote Control Panel, tuya, voice
Share This:
Modern LED Ceiling Light Smart Tuya App Alexa Voice Remote Control Panel Indoor Lamp For Home Bedroom Living Room Kitchen Lustre






























Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Is Smart Device | YES |
| Body Material | Plastic |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 90-260V |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Base Type | E26 |
| Finish | PC |
| Technics | Painted |
| Features | Ceiling Lights |
| Material | PVC/Plastic |
| Model Number | Smart LED Ceiling Lights |
| Item Type | ceiling lights |
| Warranty | 1 Years |
| Number of light sources | > 20 |
| Lighting Area | >30square meters |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Certification | CCC |
| Install Style | Surface mounted |
| Color | black |
| Shape | Square/Round |
| Power | 18W/24W/28W/36W38W/48W |
| Application | Balcony/Corridor/Entrance |
| Color Temperature | Natural/Cold/Warm Light |
| LED Chip Type | Epistar 2835 Chip |
| Feature | Ultra-Thin/Easy Installation |
| Light Source | LED |
| LED Lights | Ceiling Lamp |
| LED Ceiling Lights | LED Ceiling Lamp |
| Lampara Techo | Lustre |
| Plafonnier LED | Plafonnier |
| Chandelier | Chandelier Pendant |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
025 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
2 Reviews For This Product
Related Products
-
-28%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist24W Square Tuya WiFi LED Ceiling Light Dimmable RGBCW Lamp with Remote Control for Living Room Bedroom Decor and Ambient Light
Rated 3.00 out of 501$33.94$47.14 -
-46%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRGB LED Modern Ceiling Lights with Remote Control 36W Dimmable Ceiling Lights
Rated 4.00 out of 503$14.68$27.19 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart Bluetooth Ceiling Light 25W 85-265V RGB Circular Ambient Lamp APP Control Work With Alexa Google Home For Home Decor
Rated 5.00 out of 501$19.98 – $20.28Price range: $19.98 through $20.28 -
-67%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart LED Ceiling Light App Voice Control Alexa/Google Remote Control Square Ceiling Lights
Rated 4.76 out of 537$35.10 – $37.28Price range: $35.10 through $37.28 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRGB Smart Ceiling Light LED Light with Speaker 30W 36W Audio Music Play TUYA APP Bluetooth WIFI Home Decor Bedroom Living Room
Rated 4.82 out of 576$21.81 – $28.57Price range: $21.81 through $28.57 -
-6%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist36W Square RGB Ceiling Light, 30cm LED Ceiling Light with Remote, App Control Colour Changing Ceiling Light
Rated 5.00 out of 501$28.00$29.91 -
-65%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist220V Tuya WiFi Smart Ceiling Light with RF 2.4G Remote Smart Life APP Alexa Google Home Voice Control 24W Round LED Ceiling Lamp
Rated 4.50 out of 502$19.72 – $21.69Price range: $19.72 through $21.69 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart WiFi Ceiling Light 24W 220V RGB Circular Ambient Lamp APP Control Work With Alexa Google Home For Bedroom Home Decor
Rated 4.87 out of 5143$18.98 – $20.45Price range: $18.98 through $20.45 -
-31%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist40W Modern LED Smart Ceiling Light Dimmable RGB Home Lighing WiFi Tuya App Voice Control Ultrathin Surface Mounting Ceiling Lamp
Rated 5.00 out of 503$43.96 – $46.27Price range: $43.96 through $46.27 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRGBW RGB Zigbee 3.0 CCT Controller LED Strip Lights Switch Dimmable Wifi Dimmer With Tuya Gateway HueBridge SmartThings Bridge
Rated 4.84 out of 519$11.53 – $13.95Price range: $11.53 through $13.95











by Customer
Very excellent With every key press, the light changes color.
by Customer
Excellent