4MP Onvif 2.4G/5G Dual Band WiFi Home Security Cameras Waterproof Motion Detection Outdoor IP Alarm Surveillance Tuya Camera
-
( 4 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 4 customer ratings04
$28.33 – $43.20Price range: $28.33 through $43.20
15930 in stock
Dual Band Tuya Outdoor WiFi Security PTZ Camera Features
– Support 2.4Ghz or 5Ghz WiFi to connect to APP
– 4MP resolution + Two Way Audio + IP66 Outdoor
– Motion Detection + Motion Tracking + Sound Detection + Humand Body Filtering
– Support Siren Alarm when motion triggered
– Support white light ON/OFF via APP + Light Timing + Color Night Vision at night
– Private mode
– Pan & Tilt: Horizontal:355°;Vertical:120° with 4x digital zoom
– Support ONVIF protocol to works with standard NVR systems. As other onvif system, do not support.
– “Tuya Smart” or ” Smart Life” APP

4MP HD Vision
Compared to low-pixel ones, 4 million pixels can see details more clearly

The Visual Range and Predicted Position of the Camera
Up and down can rotate by 120 °, left and right can rotate by 360 °
You can set six positions for rotation monitoring

Three types of night vision
Intelligent, infrared, and full color modes
An important feature is that the infrared camera provides full color mode


Multiple installation methods
There are three installation methods, one is wall mount, one is to hang, and the other is stand. More convenient to see the visual effect you want from multiple angles.

PTZ Functions and Camera Card Storage
PTZ is a camera rotation function that can use both 2.4G and 5G WiFi, and can accommodate up to 128G of memory cards


Product Details



Smart Multi-View
You can see the scene under four lenses at the same time, and it is a color vision

Share to the one you loved!

Download the app ” Smart Life” or ” Tuya Smart” from iOS APP Store or Google Play to start smart life.

Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 cm |
| Brand Name | REHENT |
| Zoom type | Digital zoom |
| Megapixels | 4MP |
| Zoom | 4x |
| Origin | Mainland China |
| High Definition | 4.0 Megapixels |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Lens Quantity | Single lens |
| Supported Operating Systems | No |
| Lens (mm) | 2mm |
| Power Supply | Normal |
| Style | PT Camera |
| Connectivity | WIFI(2.4GHz) |
| Installation | Wall Mounted |
| Scene | Indoor and outdoor |
| Color Night Vision | YES |
| Internal Storage | 128G |
| Video Compression Format | H.265 |
| Certification | RoHS |
| Color | WHITE |
| Alarm Action | Local Alarm |
| is_customized | No |
| Model Number | 143K Tuya Outdoor PTZ Camera |
| Supported Mobile Systems | IOS |
| Smart home platform | tuya |
| AI Functions | Motion Detection |
| IP Rating | IP66 |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| App name | Smart Life |
| TF Card | None |
| Power Supply(V) | 5V |
| Audio Output | Two Way Audio |
| Sensor | CMOS |
| Operating Temperature | -10°-60° |
| Shell Material | Plastic |
| Rechargeable Battery | None |
| Support 1 | Onvif |
| Support 2 | Detection alarm setting |
| Pan & Tilt | Horizontal 355° and Vertical 120° |
| Feature 1 | Two way audio |
| Feature 2 | Motion detection |
| Memory Record | Support 24 hours continuous recording |
| The Product Name 1 | Home Security Camera |
| The Product Name 2 | Tuya WiFi Camera |
| The Product Name 3 | Dual-band Camera |
| The Product Name 4 | IP Camera |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Average Rating
5.00
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
4 Reviews For This Product
Related Products
-
-11%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$40.02 – $49.71Price range: $40.02 through $49.71 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistHome Indoor Robot PTZ WiFi Camera IP Indoor Cam Wireless PTZ Monitor Audio Video Security Surveillance Camera Gifts
Rated 5.00 out of 508$24.32 – $28.82Price range: $24.32 through $28.82 -
-44%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSecurity Indoor Cam E30 4K Resolution Security Camera with 360° PTZ 7/24 Recording AI Tracking with Wi-Fi Human Mini Cam
Rated 4.85 out of 541$58.55$104.55 -
-20%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$33.46 – $44.84Price range: $33.46 through $44.84 -
-64%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya SmartLife APP WiFi Remote Control Smart Fingerprint Password RFID IC Card Lock Dead Bolt For Indoor Home Wooden Metal Door
Rated 4.79 out of 519$44.00 – $44.12Price range: $44.00 through $44.12 -
-51%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart App Video Intercom Wifi IR Video Door Phone Wireless Ring 1080P H.264 Wifi Doorbell Doorphone Villa Intercom
Rated 4.20 out of 505$109.08 – $195.63Price range: $109.08 through $195.63 -
-39%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistFingerprint Waterproof Outdoor Garden Lock Remote TUYA WIFI App Smart Life Code Keyless Smart Door Lock Electric Rim Lock
Rated 5.00 out of 508$55.61 – $64.19Price range: $55.61 through $64.19 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSecurity Indoor Cam S350 Dual Cameras 4K 8MP Baby Security Camera 8× Zoom 360° PTZ Human/Pet AI Wifi Surveillance Cam
Rated 4.90 out of 584$99.05$194.20 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistHD WIFI Wireless Tuya Doorbell With Camera Bundle Video Doorbell Outdoor Phone Door Bell Camera Security Video Intercom IR
Rated 4.69 out of 5121$19.64 – $20.77Price range: $19.64 through $20.77 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Doorbell With Camera Wireless Bundle Doorbell Smart Home WIFI HD Outdoor Phone Camera Security Video Intercom Night Vision
Rated 3.20 out of 555$19.83 – $20.09Price range: $19.83 through $20.09











by E***k
beautiful camera. works super well.
by Customer
I love it. Excellent
by E***k
super fast
by P***n
bien