Automatic Electronic Fingerprint Biometric Frosted Panel Digital Smart Door Lock WiFi TUYA APP Password IC Card Security
-
( 3 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings03
$62.65$92.13 (-32%)
199 in stock
TUYA Set Video:
Switch languages
555666888# English/Chinese
555666887# Portuguese
555666886# Russian
555666885# Vietnamese
555666884# Spanish
555666883# Arabic
555666882# Thai
Product specifications
. Tuya smart App/Fingerprint / Password / Smart Card / Key Unlock
. View access logs from app
. Support Normal Open Mode (access free)
. Difference Mortise Lock Size
. English Voice
. Wire Drawing Panel
. Frosted Shell
. Universal Both for Right or Left Door
. Emergency battery back-up, Our electronic door lock would alarm if it is in low battery. You could temporary charging your security lock by power bank, phone charger-any power source with micro-USB port.




Tuya( WIFI ) APP
Remotely control the lock ● No need gateway to connect wifi ● Press “9+#” on the keypad Remote unlock ● Get the unlock records ● Send temperary password Tips: The fingerprint, password, and card of tuya version are all set on the panel, which has nothing to do with APP



Quality service
If you have any questions about price, transportation, or products, please contact us.
We will try our best to answer or provide effective solutions for you.
Due to the large time difference in some regions, we may reply to you within 12 hours at the latest
Have a good day : )
Mountain.

Additional information
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 cm |
| Brand Name | Catchface |
| Origin | Mainland China |
| Ways To Unlock | FINGERPRINT |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Supply | DRY BATTERY |
| Suitable Door Type | Wooden Door |
| Connectivity | WIFI |
| Certification | FCC |
| Finish Type | other |
| Handle Direction | Direction Reversible |
| Smart home platform | tuya |
| Fit Door Thickness | 40-55 mm |
| Material | zinc Alloy |
| Working Voltage | 4 pcs 1.5V AA |
| Charging | support USB chagre |
| Application | Interior or exterior door |
Average Rating
5.00
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
3 Reviews For This Product
Related Products
-
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistThree Lens 15MP 8K Wifi Outdoor Camera Three Screens Video Surveillance Camera 2.4G/5G Night Vision Human Detection Security CAM
Rated 4.50 out of 514$27.88 – $51.68Price range: $27.88 through $51.68 -
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist4K 8MP Wifi Camera PTZ Outdoor Dual Screen Human Detection Dual Lenses 10MP Security Protection IP Camera Audio O-Kam Pro
Rated 4.80 out of 5135$23.54 – $35.06Price range: $23.54 through $35.06 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSmart Lock Household Anti-theft Door Fingerprint Lock With Camera Password Lock Tuya App Large Door Lock
Rated 5.00 out of 544$198.64 – $210.00Price range: $198.64 through $210.00 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya 3D Face Real-time Intercom Smart Door Lock Security Camera Intelligent Fingerprint Password Biometric Electronic Key Unlock
Rated 4.71 out of 507$126.87 – $165.24Price range: $126.87 through $165.24 -
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistOutdoor Waterproof Lock Wifi Tuya APP Remote Voice Intercom Electronic Door Lock Face Fingerprint Smart Door Lock With Camera
Rated 4.90 out of 529$188.22 – $209.98Price range: $188.22 through $209.98 -
-21%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$52.68 – $63.59Price range: $52.68 through $63.59 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistFingerprint Waterproof Outdoor Garden Lock Remote TUYA WIFI App Smart Life Code Keyless Smart Door Lock Electric Rim Lock
Rated 5.00 out of 501$62.54 – $67.09Price range: $62.54 through $67.09 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTTLOCK Smart Lock APP Keyless Keypad Kits with Remote Control Unlock Invisible Electric Bolt Wooden Door Conceal Motor Lock Kit
Rated 5.00 out of 501$39.54 – $79.66Price range: $39.54 through $79.66 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya App Biometric Fingerprint Glass Door Lock Office Electronic Smart Card Lock with Remote Control Wifi Gateway Key function
Rated 5.00 out of 502$49.85 – $55.86Price range: $49.85 through $55.86 -
-38%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$191.01 – $202.01Price range: $191.01 through $202.01











by M***z
👍🏻
by M***z
👍🏻 👍🏻 👍🏻
by C***l
thank you