New Biometric Fingerprint Lock Security Smart Door Lock Password Electronic Locks Key IC Card Unlock APP Camera Electronic Lock
-
( 18 Reviews )Rated 4.94 out of 5 based on 18 customer ratings18
$164.29$283.25 (-42%)
850 in stock
Main Feature
1. 5 unlock ways: Fingerprint, Password, IC Card, Mechanical Key ,APP
2. Carved alloy Material Built Strong enough to protect your home;
3. Locking & Unlocking automatically with the newest automatic technology to free your hands;
4. Indoor double lock knob gives you one more safeguard;
5. Emergency power supply in case of lost power;
6. Built in Rechargeable lithium battery. Low battery warming. One time full charge can work about 3 month.
7. English Voice and menu
8. Query unlock records in the lock
9. Infrared Sensor Camera make it also can work well in dark environment
10. Suit for Lots of door type: Wooden door, stainless steel door, bronze door, Double door, Old-fashioned security doors
11. Left Open and Right Open All compatible
12. Monitor function, send photo to mobile App












Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | XSDTS |
| XSDTS Model | Q2 |
| Origin | Mainland China |
| Ways To Unlock | FINGERPRINT |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Q2 |
| Power Supply | Built-in Rechargeable Battery |
| Suitable Door Type | other |
| Connectivity | WIFI |
| Suitable for Mortise | 6068 |
| Special Features | Bulit-in Screen |
| Certification | None |
| Doorknob Funcition | Key & Keypad |
| Finish Type | other |
| Protection Level | No Waterproof |
| Smart home platform | tuya |
| Included Components | List |
| Fit Door Thickness | 40-90cm |
| Unlock Method | Fingerprint, Password, IC Card, Mechanical Key ,APP |
| APP Name | Tuya app |
| Suit For Door Type | Wooden, stainless steel, bronze, Double, Old-fashioned security doors |
| Color | Gary,Rose Gold |
| Material | Carved alloy |
| Charging | Support USB chagre |
| Language | English Voice and menu |
| Working Voltage | Built in Rechargeable lithium battery. |
| Handle direction | Left Open and Right Open All compatible |
| Monitor function | Send photo to mobile App |
Average Rating
4.94
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
18 Reviews For This Product
Related Products
-
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistHD Night Vision 4.3 inch Wireless Intercom Doorbell lPs Screen Waterproof Visual Doorbell Camera Smart Home Security Video
Rated 4.74 out of 535$36.61 – $43.44Price range: $36.61 through $43.44 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist6MP WiFi Camera with Dual Screens Two-Way Audio Baby Monitor Indoor PTZ IP Cameras CCTV Surveillance Home Security ICSee
Rated 4.71 out of 514$22.79 – $33.54Price range: $22.79 through $33.54 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5G 2.4G WiFi Video Doorbell 1080P Tuya Smart Outdoor Wireless Intercom, Waterproof Wireless Camera Ringing Bell
Rated 4.89 out of 599$47.94 – $59.23Price range: $47.94 through $59.23 -
-65%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistK20 9-language Biometric Fingerprint Door Lock Electronic Door Lock with Tuya APP/IC Card/Password/ Key Unlock
Rated 4.76 out of 517$61.42 – $90.02Price range: $61.42 through $90.02 -
-42%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya APP, Smart Life APP, Voice Control Intercom Smart Lock, 3D Face Recognition, Fingerprint Password Smart Door Lock With Camera
Rated 4.11 out of 509$106.77 – $115.51Price range: $106.77 through $115.51 -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistG18 Tuya Bluetooth Smart Door Lock Fingerprint Electronic Digital Lock APP/IC Card/Password Unlock For Steel/Wooden Door
Rated 5.00 out of 503$56.54$61.09 -
-17%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5MP WiFi Camera Smart Home Indoor Wireless IP Surveillance Camera Auto Tracking Security CCTV Surveillance Baby Monitor
Rated 4.83 out of 5144$21.55 – $30.42Price range: $21.55 through $30.42 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist4MP Onvif 2.4G/5G Dual Band WiFi Home Security Cameras Waterproof Motion Detection Outdoor IP Alarm Surveillance Tuya Camera
Rated 5.00 out of 504$28.33 – $43.20Price range: $28.33 through $43.20 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWIFI Tuya Camera Indoor 5MP Baby Monitor Two Way Talk 4X Zoom PTZ 360° Surveillance Cameras Support Alexa Google Smart Life
Rated 4.58 out of 512$20.25 – $31.12Price range: $20.25 through $31.12 -
-21%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$52.68 – $63.59Price range: $52.68 through $63.59












by P***r
Nu are FACE ID, în rest e super
by Customer
Fast and blind
by P***s
Excellent product!! I recommend
by Customer
The product arrived very quickly, excellent quality not yet
by Г***ч
The lock is great, it works well, it opens remotely on the camera you can see who in front of the door, opens the finger and by code
by Customer
I loved the purchase. Wonderful
by G***a
Good quality top
by J***o
Great product. Working perfectly. Super fast delivery, arrived much earlier than expected.
by A***d
Thanks . Very fast delivery .
by W***a
Beautiful, big, imposing lock! Arrived very fast, well packed. Was worth it!
by I***l
Good afternoon, I get my smart plate, all very well, just that I don’t get the manual as I configure my fingerprints??
by Customer
Very good product. It looks very good quality, very well packaged. The box arrived. The seller is super recommended.
by e***k
Perfect very nice and the quality is wonderful and the battery runtime is perfect thank you very much
by Customer
Delivery date is may 24-05-2025 bt i got april 2-04-2025. It’s very fast delivery and very good condition. Thank you so much. 🙂
by R***a
It is the second that I buy and it works very well, it connects perfectly with the application.
by A***n
It’s been almost two weeks. If you want to turn on the camera from your phone or activate messages on your phone, you can pay a subscription
by К***а
packed well. the product is not damaged. haven’t installed it yet
by U***r
Very good lock and all biometrics and tuya App working well, I even established how to put the striker on the latch, which the videos doesn’t show. Note. If you have a fire door give yourself extra time to install. I would definitely recommend this lock if you this type of security. Helpful customer service aswell. Would recommend seller. I’ve now purchased another one with 3D Face, for a friend.