SmartLife APP Tuya TTLock Unlocking Smart Remote Control Fingerprint/ Key /Password/ IC Card Locks Deadbolt Automatic Latch Lock
$53.46 – $57.95Price range: $53.46 through $57.95 (-25%)
2000 in stock
Features:
* Multiple unlocking methods: electronic door locks support APP Bluetooth unlocking, IC card unlocking, fingerprint unlocking, password unlocking and key unlocking, and the life of the lock is up to 250,000 times, which is convenient and fast.
* Automatic door lock recognition: The door lock automatically recognizes the left and right directions, which is easy and safe, and there is no need to worry about the direction of opening the door.
* Security and anti-counterfeiting: The mainstream solution is biological semiconductor recognition technology, which is faster and safer to identify, and effectively prevents fake fingerprints and other cracking methods.
* Remote management: remote mobile phone one-stop management of door locks, management of all houses and users. Can switch multiple languages, user management, door lock authorization, door lock log.
* No fear of power outages: electronic door locks 4 * AA batteries (prepared by customers) and Type-C emergency power supply, double emergency unlocking when there is no power, can meet your door opening needs, no need to panic when there is no power.
Specification:
Name: Electronic Digital Door Lock
Material: Aluminum Alloy
Fingerprint: Semiconductor Fingerprint
Low Voltage Alarm: 4.7V ±0.2V
User Capacity: Fingerprint/Password/Swipe Card (100 each)
Number of Administrators: 9
Emergency Power Supply: Type-C Emergency Power Supply
Power Supply: 4*AA Batteries (provided by customers), USB Emergency Charging
Unlocking Method: APP/Fingerprint/Password/Swipe Card/Key Unlocking
Applicable Scenarios: Indoor Wooden Doors/Office Doors/Entrance Doors/Apartment Hotel Doors
Working Temperature: -25°C~60°C
Relative Humidity: 20%-90%
Size: 138 * 68mm
Color: Black





















Additional information
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 cm |
| Brand Name | luxuglow |
| Ways To Unlock | Password |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Smart home platform | Tuya |
| Certification | None |
| Suitable Door Type | Wooden Door |
| Name | Electronic Digital Door Lock |
| Material | Aluminum Alloy |
| Low Voltage Alarm | 4.7V ±0.2V |
| User Capacity | Fingerprint/Password/Swipe Card (100 each) |
| Number of Administrators | 9 |
| Emergency Power Supply | Type-C Emergency Power Supply |
| Power Supply | 4*AA Batteries (provided by customers), USB Emergency Charging |
| Unlocking Method | APP/Fingerprint/Password/Swipe Card/Key Unlocking |
| Applicable Scenarios | Indoor Wooden Doors/Office Doors/Entrance Doors/Apartment Hotel Doors |
| Working Temperature | -25°C~60°C |
| Relative Humidity | 20%-90% |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-13%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist8MP Wifi Surveillance Robot Camera PTZ Security Baby Monitor Two Way Audio Color Night Vision Home IP Cameras AI Smart Tracking
Rated 4.92 out of 524$16.97 – $23.87Price range: $16.97 through $23.87 -
-58%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Wifi Digital Electronic Smart Door Lock With Biometric Camera Fingerprint Smart Card Password Key Unlock
Rated 4.67 out of 558$78.32 – $108.07Price range: $78.32 through $108.07 -
-64%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya SmartLife APP WiFi Remote Control Smart Fingerprint Password RFID IC Card Lock Dead Bolt For Indoor Home Wooden Metal Door
Rated 4.79 out of 519$44.00 – $44.12Price range: $44.00 through $44.12 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBluetooth Fingerprint Door Lock TTLock App Code Card Key Touch Screen Smart Door Lock Security Digital Electronic Lock For Home
Rated 4.80 out of 505$55.38 – $63.91Price range: $55.38 through $63.91 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist10MP 5K HD Dual Lens WiFi Outdoor IP Camera Tuya Smart PTZ Wireless Home Security CCTV Video Surveillance Human Detection
Rated 4.82 out of 539$36.57 – $46.57Price range: $36.57 through $46.57 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistV380 Pro WiFi IP Camera Outdoor 12MP 6K Triple Lenses Triple Screens Security Video Monitor Night Vision Waterproof CCTV Cameras
Rated 4.75 out of 5103$40.57 – $46.91Price range: $40.57 through $46.91 -
-38%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$191.01 – $202.01Price range: $191.01 through $202.01 -
-19%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist3 Unit Multi Apartments Intercom Video Doorbell with RFID Card Unlock 7inch 4Wired Video Door Phone System
Rated 4.56 out of 509$133.64$164.99 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya App Biometric Fingerprint Glass Door Lock Office Electronic Smart Card Lock with Remote Control Wifi Gateway Key function
Rated 5.00 out of 502$49.85 – $55.86Price range: $49.85 through $55.86 -
-17%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5MP WiFi Camera Smart Home Indoor Wireless IP Surveillance Camera Auto Tracking Security CCTV Surveillance Baby Monitor
Rated 4.83 out of 5144$21.55 – $30.42Price range: $21.55 through $30.42












Reviews
There are no reviews yet.