Tuya 3D Face Real-time Intercom Smart Door Lock Security Camera Intelligent Fingerprint Password Biometric Electronic Key Unlock
-
( 7 Reviews )Rated 4.71 out of 5 based on 7 customer ratings07
$126.87 – $165.24Price range: $126.87 through $165.24 (-50%)
425 in stock
Main Feature
1. 6 unlock ways: 3D infraed Face,Fingerprint, Password, IC Card, Mechanical Key ,APP(Real-time Intercom)
2. Carved alloy Material Built Strong enough to protect your home;
3. Locking & Unlocking automatically with the newest automatic technology to free your hands;
4. Indoor double lock knob gives you one more safeguard;
5. Emergency power supply in case of lost power;
6. Built in Rechargeable lithium battery. Low battery warming. One time full charge can work about 3 month.
7. English Voice and menu
8. Query unlock records in the lock
9. Infrared Sensor Camera make it also can work well in dark environment
10. Suit for Lots of door type: Wooden door, stainless steel door, bronze door, Double door, Old-fashioned security doors
11. Left Open and Right Open All compatible


















Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | XSDTS |
| XSDTS Model | DF14 |
| Origin | Mainland China |
| Ways To Unlock | FINGERPRINT |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | DF14 |
| Power Source | Built-in Rechargeable Battery |
| Power Supply | Built-in Rechargeable Battery |
| Suitable Door Type | other |
| Connectivity | WIFI |
| Suitable for Mortise | 6068 |
| Special Features | Two-way Audio |
| Certification | FCC |
| Doorknob Funcition | Key & Keypad |
| Finish Type | other |
| Protection Level | No Waterproof |
| Smart home platform | tuya |
| Included Components | have list |
| Fit Door Thickness | 40-90cm |
| Unlock Method | 3D infraed Face,Fingerprint, Password, IC Card, Mechanical Key ,APP |
| APP Name | Tuya app(Real-time Intercom) |
| Suit For Door Type | Wooden, stainless steel, bronze, Double, Old-fashioned security doors |
| Color | Black |
| Material | Carved alloy |
| Charging | Support USB chagre |
| Language | English Voice and menu |
| Working Voltage | Built in Rechargeable lithium battery. |
| Handle direction | Left Open and Right Open All compatible |
| Monitor function | Send photo to mobile App |
Average Rating
4.71
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
7 Reviews For This Product
Related Products
-
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSmart Lock Household Anti-theft Door Fingerprint Lock With Camera Password Lock Tuya App Large Door Lock
Rated 5.00 out of 544$198.64 – $210.00Price range: $198.64 through $210.00 -
Wired Video Doorbell Indoor 7 inch Monitor IR-CUT Outdoor Camera Visual Intercom Two-way Audio Remote Unlock Video Door Phone
Rated 4.71 out of 575$67.22$192.06 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist1080P Wireless Video Doorbell Camera WiFi Smart Door Bell Tuya Smart Home Security Motion Detect Night Vision Intercom Doorbell
Rated 4.44 out of 596$46.20 – $54.39Price range: $46.20 through $54.39 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSecurity Indoor Cam S350 Dual Cameras 4K 8MP Baby Security Camera 8× Zoom 360° PTZ Human/Pet AI Wifi Surveillance Cam
Rated 4.90 out of 584$99.05$194.20 -
-25%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistFingerprint 5 in 1 Unlock Wifi Doorbell Video Intercom System for Home Doorphone Tuya Smart 1080P Monitor Security Protect
Rated 4.29 out of 559$156.40 – $277.89Price range: $156.40 through $277.89 -
-13%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist8MP Wifi Surveillance Robot Camera PTZ Security Baby Monitor Two Way Audio Color Night Vision Home IP Cameras AI Smart Tracking
Rated 4.92 out of 524$16.97 – $23.87Price range: $16.97 through $23.87 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTTLOCK Smart Lock APP Keyless Keypad Kits with Remote Control Unlock Invisible Electric Bolt Wooden Door Conceal Motor Lock Kit
Rated 5.00 out of 501$39.54 – $79.66Price range: $39.54 through $79.66 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5G 2.4G WiFi Video Doorbell 1080P Tuya Smart Outdoor Wireless Intercom, Waterproof Wireless Camera Ringing Bell
Rated 4.89 out of 599$47.94 – $59.23Price range: $47.94 through $59.23 -
-17%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5MP WiFi Camera Smart Home Indoor Wireless IP Surveillance Camera Auto Tracking Security CCTV Surveillance Baby Monitor
Rated 4.83 out of 5144$21.55 – $30.42Price range: $21.55 through $30.42 -
-65%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist10pcs/ Lot Proximity IC CARD M1 13.56Mhz RF Cards for Smart Door Locks
Rated 5.00 out of 509$7.48 – $11.59Price range: $7.48 through $11.59














by v***r
Excellent product, quick installation. I recommend…
by L***s
Too much top here at home we love
by A***A
The carrier simply threw it in front of the house. I will still test to see if it broke.
by Г***ч
Works, the battery for a year without recharging. Of the minuses, perhaps not very convenient software. For example, no list of local users is visible. But it’s all the little things
by B***a
Excellent Product Take 3 hours to install, if you had the necessary tools. Works very well
by E***a
Excellent, beautiful but I haven’t installed it yet.
by C***Z
I need the manual in Portuguese nobody can install this lock please send me because three people have already come and they haven’t even tried anything