10MP 5K HD Dual Lens WiFi Outdoor IP Camera Tuya Smart PTZ Wireless Home Security CCTV Video Surveillance Human Detection
-
( 39 Reviews )Rated 4.82 out of 5 based on 39 customer ratings39
Ar162,205.96 – Ar206,555.06Price range: Ar162,205.96 through Ar206,555.06 (-49%)
844 in stock
SKU:
1005007882031517
Category: Security & Surveillance
Tags: 10mp, 10MP 5K HD Dual Lens WiFi Outdoor IP Camera, camera, cctv, CCTV Video Surveillance, detection, dual, home, Home Security, human, Human Detection, lens, outdoor, security, smart, spray, surveillance, tuya, Tuya Smart PTZ Wireless Camera, video, wifi
Share This:
10MP 5K HD Dual Lens WiFi Outdoor IP Camera Tuya Smart PTZ Wireless Home Security CCTV Video Surveillance Human Detection











Additional information
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 cm |
| Brand Name | KERUI |
| KERUI Model | P169 |
| Origin | Mainland China |
| High Definition | 8.0 Megapixels |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supported Operating Systems | Windows 10 |
| Lens (mm) | 3.6mm |
| Style | PT Camera |
| Connectivity | 2.4G |
| Installation | Wall Mounted |
| Minimum Illumination(Lux) | 0.01 Lux (with infrared led on) |
| Scene | Outdoor |
| Color Night Vision | YES |
| Megapixels | 9MP |
| Internal Storage | 128G |
| Video Compression Format | H.265 |
| IR Distance(m) | 15 meters |
| Certification | CE |
| Color | WHITE |
| Power Mode | Mains Electricity |
| Alarm Type | telefon Alarm |
| Movement Range(Tilt) | -10°-180° |
| is_customized | Yes |
| Model Number | P169 |
| Supported Mobile Systems | IOS |
| Smart home platform | tuya |
| AI Functions | Motion Detection |
| IP Rating | IP66 |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| App name | Smart Life |
| TF Card | None |
| Digital Zoom | 4X |
| Power Supply(V) | 12V/1A |
| Rechargeable Battery Capability | other |
| Audio Output | Two Way Audio |
| Sensor | CMOS |
| Sensor Brand | Sony |
| Operating Temperature | -10°-60° |
| Shell Material | Plastic |
| Power Supply | Normal |
| Viewing Angle | 100° |
| Optical Zoom | None |
| Movement Range(Pan) | 0°-360° |
| Rechargeable Battery | None |
| Choice | yes |
Average Rating
4.82
Rated 4.82 out of 5 based on 39 customer ratings
395 Star
82.05%
4 Star
17.95%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
39 Reviews For This Product
Related Products
-
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistAr75,672.83 – Ar84,996.62Price range: Ar75,672.83 through Ar84,996.62 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Doorbell With Camera Wireless Bundle Doorbell Smart Home WIFI HD Outdoor Phone Camera Security Video Intercom Night Vision
Rated 3.20 out of 555Ar87,929.95 – Ar89,117.25Price range: Ar87,929.95 through Ar89,117.25 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistAr608,665.21 – Ar773,560.05Price range: Ar608,665.21 through Ar773,560.05 -
-34%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistOutdoor Waterproof Lock Wifi Tuya APP Remote Voice Intercom Electronic Door Lock Face Fingerprint Smart Door Lock With Camera
Rated 4.90 out of 529Ar834,740.86 – Ar931,261.26Price range: Ar834,740.86 through Ar931,261.26 -
-65%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistK20 9-language Biometric Fingerprint Door Lock Electronic Door Lock with Tuya APP/IC Card/Password/ Key Unlock
Rated 4.76 out of 517Ar272,380.30 – Ar399,211.74Price range: Ar272,380.30 through Ar399,211.74 -
-17%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5MP WiFi Camera Smart Home Indoor Wireless IP Surveillance Camera Auto Tracking Security CCTV Surveillance Baby Monitor
Rated 4.83 out of 5144Ar95,577.55 – Ar134,898.09Price range: Ar95,577.55 through Ar134,898.09 -
-13%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist8MP Wifi Surveillance Robot Camera PTZ Security Baby Monitor Two Way Audio Color Night Vision Home IP Cameras AI Smart Tracking
Rated 4.92 out of 524Ar75,253.79 – Ar105,879.11Price range: Ar75,253.79 through Ar105,879.11 -
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smartlife APP Remote Control Smart Fingerprint Cabinet Drawer Strongbox Mailbox Electric Lock
Rated 5.00 out of 501Ar81,818.85 – Ar85,520.43Price range: Ar81,818.85 through Ar85,520.43 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWIFI Tuya Camera Indoor 5MP Baby Monitor Two Way Talk 4X Zoom PTZ 360° Surveillance Cameras Support Alexa Google Smart Life
Rated 4.58 out of 512Ar89,815.66 – Ar138,006.02Price range: Ar89,815.66 through Ar138,006.02 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5G 2.4G WiFi Video Doorbell 1080P Tuya Smart Outdoor Wireless Intercom, Waterproof Wireless Camera Ringing Bell
Rated 4.89 out of 599Ar212,631.24 – Ar262,672.39Price range: Ar212,631.24 through Ar262,672.39











by F***i
Works really well! Good quality image and very easy setup!
by P***r
I have installed this camera having previously configured yours with other devices, well, I just had to add device and ready, a single press, super easy. The image quality on the mobile very good. Happy with the purchase.
by O***o
Good camera took the second
by S***e
Excellent….. excellent pointing system and amazing image quality. I recommend taking more.
by A***r
Very good, purchase, very useful to watch live, especially when you have animals that you leave alone at home.
by Customer
Works ok Easy to connect
by c***c
Nickel, merci
by O***s
Haven’t checked the work yet. Looks normal.
by A***d
Everything works great, even for this money, it connected quickly without glitches.
by K***i
the camera works properly. Fast order fulfillment. It arrived in good condition. I recommend and thank you.
by Customer
Excellent camera. Good image quality in the recording.
by K***i
The cameras arrived in perfect condition. Working with the application without any additional issues. Fast, efficient. I recommend.
by Customer
It works, for now ok. We’ll see how long.
by T***N
easy to install, works very well. 2nd camera of this brand. the 1st interior without sd card. It’s much better to come back to certain moments. 👍
by c***o
parfait
by e***i
Excellent
by v***A
Thanks
by E***e
Package well packaged and works perfectly well… Positive purchase…
by M***a
Very good camera. Has good wifi signal 9mpx images. Satisfied.
by K***i
The camera works as it should. The picture is quite good even at night. Wide viewing angle. Good response time in communication with the application. I recommend.
by R***e
Nice
by S***S
Cameras everything perfect what they offer what you have and in very good condition. Lamentable delivery company, it took 3 weeks to deliver the order, the first week they marked my order as delivered and nothing had been delivered.
by K***i
The camera works as it should. Fast communication with the application. The image is correct, shipping is fast, efficient, and professional. I recommend.
by O***a
I received the camera, but I haven’t checked it yet, it looks like everything is as described, and as soon as I check, I can add another real review
by A***i
the camera works properly. The image from both lenses is very good. Looks like solid workmanship. communication with the application is fine for now. I recommend
by L***x
Not yet tried, comment asked for when practical reception…. I will provide a new comment if there is a problem
by S***w
ok
by G***c
Very good product
by P***d
I am happy with the purchase. Easy to install. Camera detected without having to show qr code. Good picture quality.
by a***s
Very good camera and fast enough
by f***r
Very good product. Nice picture. Working perfectly. When there is no ambient sound, it makes a little noice
by m***i
Perfect
by C***ì
Apparently everything is fine, it looks pretty beautiful, now we need to see if everything works because it hasn’t been tried yet.
by J***S
It seems like one of them. The cameras detect people. Since it made a square mark around when sending it. message
by M***r
Excellent image and sound quality, exceeded my expectations.
by a***n
No photos for security, but decent quality and nice help from helpdesk
by O***s
Fast delivery, good quality. Everything works.
by Customer
Ok
by K***i
the camera works properly. Correct image, communication with the application without any additional objections. Fast order fulfillment. I recommend