Three Lens 15MP 8K Wifi Outdoor Camera Three Screens Video Surveillance Camera 2.4G/5G Night Vision Human Detection Security CAM
-
( 14 Reviews )Rated 4.50 out of 5 based on 14 customer ratings14
Ar115,950.18 – Ar214,905.69Price range: Ar115,950.18 through Ar214,905.69 (-52%)
29649 in stock
Outdoor Wifi Surveillance Camera UHD 2.4G/5G Wifi Camera 360 ° Blind Spot Monitoring Camera Security Protection
① 15MP 8K Three Lens Three Screens Wifi Camera
8MP 4K Dual Lens Dual Screens Wifi Camera
② Support 2.4G+5G Wifi Connection
③ Email alert
④ 5X Digital Zoom
⑤ O-KAM PRO APP(Android/IOS)
⑥ High quality camera

Differences between 15MP 8K cameras and 8MP 4K cameras
The 15MP 8K camera has three lenses, three screens, and consists of three 5MP lenses.
8MP 4K The camera has two lenses, two screens, and consists of two 4MP lenses.

Main Features:
● 15MP 8K Three Lens Three Screens Camera & 8MP 4K Dual Lens Dual Screens Resolution Option
● Dual-Lens with Dual Screen(8MP 4K Camera)
Three-Lens with Three Screen(15MP 8K Camera)
● AI human detection Alarm
●Smart Auto Tracking
● 3.6mm lens camera system
● 2.4Ghz WiFi & 5Ghz WiFi & Wired Connection
● 20~25 meters Colorful/Black White Night Vision
● Enhanced dual antenna penetration ability
● Pan 355 degree / Tilt 90 degree
● Two-Way Audio Talk Speak Real Time
● Motion Detection and Alarm Tone Function
● Waterproof IP66 Use for Outdoor
● TF Card Slot Support Max 128 GB.
● Encryption security cloud storage
● Remotely View via the O-Kam Pro App on Smartphone
Package Listing:
1x Camera(Three lenses and two lenses available)
1x User Manual
1x Power Supply
1x Screws Bag
1x Waterproof Lid
Warm tips: the SD Card is optional 🙂

Three lens, three screen camera with no blind spots for monitoring
The upper two fixed lenses provide 180° wide-angle panoramic surveillance images
The following PTZ lens supports horizontal 355° rotation, vertical 90° rotation, three lenses can provide you with 360 no dead angle monitoring



8K VS 1080P
15MP 8K specific high-definition pixels can provide you with better image quality. We recommend purchasing a 15MP 8K triple lens camera

Pan 355° Tilt 90° & Positioning Cruise & 5X Digital Zoom
The PTZ camera supports horizontal rotation of 320 °, vertical rotation of 90 °, can be controlled remotely through APP
PTZ Camera support cruise, support fixed-point cruise, horizontal cruise, vertical cruise, can ensure that the monitoring of no blind spot, to protect your safety

Support 2.4GHZ WIFI and 5GHZ WIFI
The Wifi camera is a dual-band camera, supports 2.4GHZ WIFI and also supports 5GHZ WIFI, you won’t have any trouble with incompatible routers!

Color Night Vision & IR Night Vision&White Light Mode
The wifi surveillance camera supports night vision and infrared night vision modes as well as full color mode, and supports timed white light (to ensure that the camera video is clearer when it’s dark).

Ai Human Detection & Motion Detection Alarm
The Wifi camera supports human detection, if it detects a person it will automatically alarm you and push a message to your cell phone through the APP to protect your safety. The Wifi camera also supports email alerts

Auto Tracking
The camera supports auto-tracking function, when the camera locks on the target, it will track the movement of the target and move, you can better monitor the target

Real Time video rcording& Audio Alert
When the camera detects a person, real-time alert messages will be pushed and alert reminders will be issued (set through the APP)

2 Ways Audio & Live Call
The camera supports two-way voice, built-in microphone and speaker, when you need real-time intercom, you can open the intercom settings through the APP to realize free calls

SD Card Storage & Cloud Storage
If you need to store videos recorded on your camera, you can purchase a camera with a memory card option for storage, we recommend memory card storage
If you want to use cloud services, you only need to pay. If you don’t need to use them, they will automatically stop when you don’t pay the fee.

IP66 Waterproof
The camera case is made of high-quality ABS plastic, which is waterproof, sun-proof and dust-proof. It is suitable for any environment.For example, indoor rooms, streets, yards, garages, gardens, etc.


Product Size
15MP 8K Three lens Camera
8MP 4K Dual lens Camera


Additional information
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 cm |
| Brand Name | Abuntu |
| Origin | Mainland China |
| High Definition | 12.0 Megapixels |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Supported Operating Systems | Windows 10 |
| Lens (mm) | 3.6mm |
| Style | Dome Camera |
| Connectivity | WIFI |
| Installation | Wall Mounted |
| Minimum Illumination(Lux) | 0.01lux |
| Scene | Indoor and outdoor |
| Color Night Vision | YES |
| Megapixels | 9MP |
| Internal Storage | 128G |
| Video Compression Format | H.265 |
| IR Distance(m) | 30M |
| Certification | CE |
| Color | WHITE |
| Power Mode | Mains Electricity |
| Alarm Type | Local Alarm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | A20/A20QQ |
| Supported Mobile Systems | IOS |
| Smart home platform | other |
| AI Functions | Motion Detection |
| IP Rating | IP66 |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| App name | other |
| TF Card | 128G TF Card |
| Digital Zoom | other |
| Power Supply(V) | DC12V 2A |
| Audio Output | 1CH BNC |
| Power Consumption(W) | <8W |
| Sensor | CMOS |
| Operating Temperature | -10°-60° |
| Power Supply | Normal |
| Viewing Angle | 87° |
| 15MP Wifi Camera | 5MP LEN + 5MP LEN +5MPLEN |
| Three Lens Camera | Three Screens Camera |
| 8MP Wifi Camera | 4MP LEN + 4MP LEN |
| Dual Lens Camera | Dual Screens Camera |
| Ai Human Detection | Support |
| Auto Tracking | Support |
| 5X Digital Zoom | Support |
| Two Ways Audio | Support |
| Night Vision | up to 30M |
| Email Alert | Support |
| SD Card Storage | Max Support 128G Card |
| Wifi Connection | 2.4Ghz/5Ghz Wufu |
| APP | O-KAM PRO APP |
| Lens Quantity | Tri-lens |
| Choice | yes |
Average Rating
4.50
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
14 Reviews For This Product
Related Products
-
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist2.4 Wifi Tuya Video Intercom Kits for Home Smart Life Videophone with HD Camera Video Call Touch Unlock Monitor House Interphone
Rated 4.20 out of 505Ar436,196.67 – Ar968,074.34Price range: Ar436,196.67 through Ar968,074.34 -
-53%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistOutdoor Wifi PTZ Camera Dual Lens 4K 8MP HD Outdoor IP Camera 4MP Auto Tracking Security CCTV Surveillance iCsee P2P
Rated 4.85 out of 5120Ar115,000.58 – Ar163,299.51Price range: Ar115,000.58 through Ar163,299.51 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistDigital Electronic Lock Biometrics Fingerprint Camera Smart Door Lock
Rated 4.70 out of 546Ar335,734.89 – Ar422,738.46Price range: Ar335,734.89 through Ar422,738.46 -
-20%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistAr139,133.67 – Ar186,483.00Price range: Ar139,133.67 through Ar186,483.00 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist1080P Tuya Smart Doorbell Camera Home Video Intercom Wifi 2 Wires 7/10 Inch Wireless Video Doorphone System 5-in-1 NFC Unlock
Rated 4.80 out of 510Ar374,112.07 – Ar601,395.39Price range: Ar374,112.07 through Ar601,395.39 -
HotSelect options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistXiaomi Smart Electric Motor Lock With Tuya App Keyless Entry Door Lock Concealed Invisible Installation IC Card Lock Wooden Door
Rated 5.00 out of 501Ar152,428.16 – Ar164,642.06Price range: Ar152,428.16 through Ar164,642.06 -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistG18 Tuya Bluetooth Smart Door Lock Fingerprint Electronic Digital Lock APP/IC Card/Password Unlock For Steel/Wooden Door
Rated 5.00 out of 503Ar235,109.38Ar254,068.76 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTTLOCK Smart Lock APP Keyless Keypad Kits with Remote Control Unlock Invisible Electric Bolt Wooden Door Conceal Motor Lock Kit
Rated 5.00 out of 501Ar164,445.59 – Ar331,281.56Price range: Ar164,445.59 through Ar331,281.56 -
-44%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSecurity Indoor Cam E30 4K Resolution Security Camera with 360° PTZ 7/24 Recording AI Tracking with Wi-Fi Human Mini Cam
Rated 4.85 out of 541Ar243,492.11Ar434,788.63 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistHigh Resolutions IP Camera 8MP 4K 5MP Speed Dome Auto Tracking PTZ Camera Smart Home Outdoor Wireless WIFI Camera Surveillance Monitor
Rated 4.92 out of 5134Ar95,648.26 – Ar123,841.74Price range: Ar95,648.26 through Ar123,841.74











by Customer
Excellent product, the camera shows clear images. The connection was simple with the app indicated in the manual. I am happy with the product received.
by f***k
normal
by Customer
All. Ok. working very good
by T***s
It is the 2nd time I buy it but I do not regret it, it is of great quality, easy to connect and magnificent image
by M***o
Everything OK, just try
by k***g
The connection frequently disconnects and it is inconvenient. I do not recommend it.
by p***t
Perfect thank you
by J***o
excellent thanks
by S***d
Box was a bit broken but it still works fine. Very good quality video and sound. It was easy to install the app and connect. Very happy customer. Now i can see my dogs when i go to work.
by l***i
Item delivered in record time. Camera tested at House: works correctly High performance seller
by a***s
Caliddsa de video un poco baja
by 3***r
I am very satisfied with this camera, it works perfectly…
by Customer
Works fine. O-kam Pro app is very fine.
by Customer
very good