3 Unit Multi Apartments Intercom Video Doorbell with RFID Card Unlock 7inch 4Wired Video Door Phone System
-
( 9 Reviews )Rated 4.56 out of 5 based on 9 customer ratings09
$110.92$136.94 (-19%)
92 in stock
SKU:
1005007328774619
Categories: Security & Surveillance, WiFi Video Intercom Door Bell Camera
Tags: 4wired, 7inch, apartments, bell, camera, card, door, doorbell, intercom, multi, phone, rfid, security, spray, surveillance, system, unit, unlock, video, wifi
Share This:
7 inch wired video door phone system for 3-unit apartment building
- 1. System supports English Language
- 2. 1 Outdoor Unit support 3 monitors, monitor connect to doorbell by 4 cables
- 3. Alloy doorbell supports IP65 waterproof ,night vision
- 4. Works with electronic lock
- 5. supports talk to visitor , unlock by monitor
- 6. this intercom system does not support video recording , no memory card
Outdoor camera:
- Camera resolution: 700Lines.
- Camera: 1/3 Color CMOS Camera.
- Built-in microphone and speaker
- Power Adapter: DC15V.
- Viewing angle: 92°
- Connection: 4 cored wire (Up to 3 monitors).
- Case: Aluminum material, IP65 weatherproof.
- Dimensions:128 x 264 x 48mm.
- Support RFID CARD.


.
.











Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | anjielosmart |
| Connection Method | Wired |
| Camera Sensor type | CMOS |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Answering Mode | Hands-free |
| Display Screen Size(inch) | 7 |
| Display Screen Type | COLOR |
| Zone Input | None |
| Kit Configuration | One to Three video doorphone |
| Access Control | Inductive Card |
| Type | intercom system |
| Waterproof | Yes |
| Material | ABS/Metal |
| Smart home platform | None |
| IP Camera Interface | No |
| Samrt Home Interface | No |
| Installation | Dark Bottom Box |
| Resolution | > 420 TV Line |
| Communication Interface | Wired |
| Plug Type | UK Plug |
| Certification | RoHS |
| Power | DC15V/DC12V |
| Sensor Size(Inch) | 1/3 |
| Camera | COLOR |
| Power (W) | 220v |
| Viewing Angle (°) | 92 |
| Doorbell | Yes |
| Technology | Analog |
Average Rating
4.56
Rated 4.56 out of 5 based on 9 customer ratings
095 Star
66.67%
4 Star
22.22%
3 Star
11.11%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
9 Reviews For This Product
Related Products
-
-51%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Smart App Video Intercom Wifi IR Video Door Phone Wireless Ring 1080P H.264 Wifi Doorbell Doorphone Villa Intercom
Rated 4.20 out of 505$90.54 – $162.37Price range: $90.54 through $162.37 -
-42%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya APP, Smart Life APP, Voice Control Intercom Smart Lock, 3D Face Recognition, Fingerprint Password Smart Door Lock With Camera
Rated 4.11 out of 509$88.62 – $95.87Price range: $88.62 through $95.87 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist5G 2.4G WiFi Video Doorbell 1080P Tuya Smart Outdoor Wireless Intercom, Waterproof Wireless Camera Ringing Bell
Rated 4.89 out of 599$39.79 – $49.16Price range: $39.79 through $49.16 -
-58%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya Wifi Digital Electronic Smart Door Lock With Biometric Camera Fingerprint Smart Card Password Key Unlock
Rated 4.67 out of 558$65.01 – $89.70Price range: $65.01 through $89.70 -
-25%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistFingerprint 5 in 1 Unlock Wifi Doorbell Video Intercom System for Home Doorphone Tuya Smart 1080P Monitor Security Protect
Rated 4.29 out of 559$129.81 – $230.65Price range: $129.81 through $230.65 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya App Biometric Fingerprint Glass Door Lock Office Electronic Smart Card Lock with Remote Control Wifi Gateway Key function
Rated 5.00 out of 502$41.38 – $46.36Price range: $41.38 through $46.36 -
-66%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist1080P Wireless Video Doorbell Camera WiFi Smart Door Bell Tuya Smart Home Security Motion Detect Night Vision Intercom Doorbell
Rated 4.44 out of 596$38.34 – $45.15Price range: $38.34 through $45.15 -
-20%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$27.77 – $37.22Price range: $27.77 through $37.22 -
-64%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya SmartLife APP WiFi Remote Control Smart Fingerprint Password RFID IC Card Lock Dead Bolt For Indoor Home Wooden Metal Door
Rated 4.79 out of 519$36.52 – $36.62Price range: $36.52 through $36.62 -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistG18 Tuya Bluetooth Smart Door Lock Fingerprint Electronic Digital Lock APP/IC Card/Password Unlock For Steel/Wooden Door
Rated 5.00 out of 503$46.92$50.71










by Customer
I am very satisfied with the installation results and tests. The service is attentive, cost-effective, simple and easy to use. I will come back to this company the next time I need it.
by Customer
recommend
by D***w
Good Sercice everything went well. Anytime again. Light assembly. Good functions
by A***w
Good
by M***k
The shipment arrived very quickly.the device is well packed in a cardboard box. Tested in close proximity. Everything works as described. The display via the camera is high quality and well defined. The only drawback is the bell. In fact, it is a classic ding dong. You can’t change the sound. Ding dong forever
by Customer
Very good product, recommended
by J***z
It arrived in perfect condition. It looks very good. If the idea when buying this equipment is to replace an existing one, as is my case, it is an inconvenience that each equipment has a power supply. Instead of having a common one for everyone. It is also convenient to have a built-in mechanism box for monitor installation, to facilitate the placement of wiring. I have the installation pending. When I have it, I will comment on the results and solutions.
by Customer
Very good.
by Customer
Exellant