Wifi Smart Socket UK Wall Sockets Electrical Power Sockets Tuya Smart Life Google Alexa App Control Power Monitor Function
-
( 1 Review )Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating01
MXN $327.04 – MXN $835.51Price range: MXN $327.04 through MXN $835.51 (-47%)
9332 in stock
Wifi Smart Socket UK Wall Sockets Electrical Power Sockets Tuya Smart Life Google Alexa App Control Power Monitor Function
Features:
1. Popular Color are available: White, Black, Golden
2. Our Wifi home socket and switch are Fireproof and Waterproof. Protection Against Electric Shock for Your Family.
3. Made of Premium Quality Tempered Glass and PC Plastic Material,offers excellent Scratch Resistance.
4. Different quality testing during production, to ensure each switch work well before it is delivered to customers.
5. Elegant look, Suited greatly with many modern decor styles. It can be applied to drawing room, bedroom, corridor, kitchen, bathroom, Office and so on.
App Installation:
Download The Tuya Or Smart Life App To Your Smartphone Or Tablet. The App Can Be Downloaded From Apple App Store or Google Play, Then Connect Your App With Amazon Alexa Or Goggle Home Which Enable You To Voice Control Your Lights And Appliances.
Product Introduction:
. Max. Strom: 13A
. Wireless consumption: ≤0.2W
. Max. Spannung: 100-240V(AC)
. Relative Humidity: 10% ~ 93%
. Working Temperature: -30 ℃~+70℃
. Certification: CE, BS, RoHS, GCC, FC
. WiFi Frequency: IEEE802.11 b/g/n
. WIFI Standard: Wifi 2.4GHz b/g/n
. APP: Tuya/Smart Life
. Voice Control: Google Home, Amazon Alexa
. Wire: Need Neutral Wire
. Back Light: ON-light Blue OFF-Weak Blue
. Moduel shape:Square
. Wall Box Type:Round & Square
Note:
You have to cut off the power and during the installation.











Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | BSEED |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Certification | RoHS |
| Is Smart Device | YES |
| Rated Current | 13A |
| Grounding | Standard Grounding |
| Installation Type | Wall Embedded |
| Application | Residential / General-Purpose |
| Shape | Rectangular |
| Size | 86/146/228*86*35mm |
| Color | White,Black,Gold,Gray |
| Material | Glass Panel & Iron Plate & Plastic Switch Module |
| Max. Voltage | 110V – 240V |
| Working Temperature | -20℃-70℃ |
| Type | EU Socket with Wifi |
| Support APP | Smart Life/Tuya APP |
| Support Smart Device | Google Home/ Amazon Alexa/IFTTT |
| Wire | Need Neutral Wire |
| Remote Distance | WIFI unlimited |
| BackLight | ON-light Blue OFF-Weak Blue |
| Wall Box Type | Round & Square |
| Function | Power monitor & Timing |
| Warranty | 1Year |
Average Rating
5.00
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
1 Review For This Product
Related Products
-
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist20A 16A UK Plug TUYA WIFI Smart Socket With Power Monitor Voice Control Timing Home Power Socket Works with Alexa Google Home
Rated 4.99 out of 594MXN $206.37 – MXN $213.42Price range: MXN $206.37 through MXN $213.42 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Black UK 13A Wall Socket with USB Type C 18W Quick Charge Plug Socket,Wall power outlet with USB charger, switch with socket
Rated 5.00 out of 505MXN $155.12 – MXN $335.86Price range: MXN $155.12 through MXN $335.86 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya ZigBee Wireless 9 Scene Switch Push Button Battery Powered Transmitter Smart Life App Automation 1/2/3 Gang
Rated 5.00 out of 505MXN $267.52 – MXN $440.80Price range: MXN $267.52 through MXN $440.80 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy 1/2/3/4 Gang 1/2 Way 86*86MM Classic Gray Mirror Tempered Glass Panel Wall Switch with LED Indicator Light Silver
Rated 5.00 out of 505MXN $191.05 – MXN $334.37Price range: MXN $191.05 through MXN $334.37 -
-8%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy Type 86 Brushed Stainless Steel 1 2 3 Gang 1 2 Way Switches & Sockets With USB With Led
Rated 5.00 out of 501MXN $82.98 – MXN $296.54Price range: MXN $82.98 through MXN $296.54 -
-8%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTuya ZigBee 3.0 Smart Dimmer Switch Module, Supports 2 Way Control Dimmable Light Switch, Work with Alexa Google Home
Rated 4.80 out of 515MXN $241.35 – MXN $286.64Price range: MXN $241.35 through MXN $286.64 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistWIFI Smart Tuya USB Type C PD 20W Wall Socket UK Plug Outlet Power Touch Switch Wireless Remote by Alexa Google Home
Rated 4.63 out of 508MXN $486.36 – MXN $623.72Price range: MXN $486.36 through MXN $623.72 -
-58%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistEU RU UK UN Standard Wall Light Switch 16A PC Panel ON OFF Black Home Power Rocker Push Button Switch 1/2/3/4 Gang 1/2Way 86Type
Rated 5.00 out of 503MXN $174.91 – MXN $243.52Price range: MXN $174.91 through MXN $243.52 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistS60 13A UK Wi-Fi Smart Socket iPlug 1-5PCS Power Monitoring Timer Smart Scene Remote Control eWeLink Alexa Google IFTTT
Rated 5.00 out of 502MXN $243.66 – MXN $879.85Price range: MXN $243.66 through MXN $879.85 -
-9%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSmart Dry Contact WiFi Switch Module Smart Home DIY Breaker Relay DC 12/24V AC 100-240V Compatible with Alexa Google Home
Rated 4.83 out of 560MXN $209.08MXN $229.15










by N***y
very excellent