Black Rimless Plastic Panel Large Button Switch With fluorescence EU UK Socket Type C USB Charge Port 5V 3.1A
$5.67 – $24.70Price range: $5.67 through $24.70
289959 in stock
Black Rimless Plastic Panel Large Button Switch With fluorescence EU UK Socket Type C USB Charge Port 5V 3.1A
►Specification
Panel Material: Plastic
Size: 86*86mm
Rated Voltage:110-250V
Rated Current:10A
Mounting Hole Distance: 60mm
Color:Black
Certification:CE
►Packing List
1Pcs of Product
2Pcs of Screws
Large Button Switch


More Colors

Love At First Sight

Wear Resistance

Meet Different Styles


Fluorescent Indicator

2 USB Charge Port

Easy To Use

Safe To Kids

Good Material

Product Parameter


Product Show


Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | Wallpad |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | PC Series |
| Certification | CE |
| Color | Black |
| Rated Current | 10A |
| Max Voltage | AC250V |
| Indicator | Fluorescence |
| Warranty | 10 Years |
| Base Material | Fire retardant PC |
| Inside Material | Pure Copper Pieces With Larger Silver Contacts |
| Size | 86*90mm |
| Installation Distance | 60mm |
| Panel Material | Plastic |
| Switch Type | Rocker Button |
| USB | DC5V 3.1A 18W |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack Tempered Glass Wall Light Switch, UK 13A Type C USB Power Outlet, 1 Gang 2Way Speed 220V Switch Electrical Socket Panel
Rated 4.83 out of 506$10.72 – $26.82Price range: $10.72 through $26.82 -
-8%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy Type 86 Brushed Stainless Steel 1 2 3 Gang 1 2 Way Switches & Sockets With USB With Led
Rated 5.00 out of 501$4.82 – $17.22Price range: $4.82 through $17.22 -
-56%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist86 Type UK Standard Wall Light Switch 16A Brushed Panel ON OFF Home Power Rocker Push Button Switch 1/2/3/4 Gang 1/2Way
Rated 5.00 out of 501$10.35 – $15.20Price range: $10.35 through $15.20 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$10.41 – $19.21Price range: $10.41 through $19.21 -
-61%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist86 Type White Universal Wall Light Switch Tempered Glass EU Korea Electrical Switch 220V 1/2/3/4 Gang 1/2 Way Button Wall Panel
Rated 4.92 out of 513$10.42 – $16.30Price range: $10.42 through $16.30 -
-59%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack Glass Wall Square Switch Panel EU UK Standard 16a Socket Large Panel Wall Light Switch Usb TypeC Socket Net TV Tel Socket
Rated 5.00 out of 503$10.72 – $14.14Price range: $10.72 through $14.14 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Black UK 13A Wall Socket with USB Type C 18W Quick Charge Plug Socket,Wall power outlet with USB charger, switch with socket
Rated 5.00 out of 505$9.01 – $19.50Price range: $9.01 through $19.50 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$10.41 – $19.21Price range: $10.41 through $19.21 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy Tempered Glass Panel Wall Button Light Switch 1 2 3 4 Gang 1 2 Way With LED Indicator Light Switch
Rated 4.60 out of 505$12.34 – $23.39Price range: $12.34 through $23.39 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSmart Home Wifi Tuya Smart Switch 10A EU 1/2/3 Gang Light Switch APP Remote Voice Control Smart Light Switches Touch Sensor Switch
Rated 5.00 out of 501$19.61 – $21.06Price range: $19.61 through $21.06











Reviews
There are no reviews yet.