Brushed Golden Basin Faucets Elegant Waterfall Bathroom Sink Faucet Single Lever Hole Deck Mount Brass Mixer Taps
-
( 25 Reviews )Rated 5.00 out of 5 based on 25 customer ratings25
$24.05 – $30.69Price range: $24.05 through $30.69 (-57%)
156 in stock
SKU:
1005007805558800
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, brass, Brass Mixer Taps, brushed, Brushed Golden Basin Faucets, deck, designer, elegant, Elegant Waterfall Bathroom Sink, faucet, faucets, golden, hole, kitchen, lever, mixer, mount, single, Single Lever Hole Deck Mount, sink, spray, taps, waterfall
Share This:






































Additional information
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 cm |
| Brand Name | uythner |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing material | Stainless steel |
| Surface Treatment | Polished |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | MPMMW01 |
| Choice | yes |
Average Rating
5.00
Rated 5.00 out of 5 based on 25 customer ratings
255 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
25 Reviews For This Product
Related Products
-
-37%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistChrome Pure Water Faucet 360 rotation Multifunction Kitchen Filter Purification Crane Dual handles Hot Cold Mixer Taps
Rated 5.00 out of 501$45.13 – $59.09Price range: $45.13 through $59.09 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Faucet LED Power Temperature Display Faucet Kitchen Faucet Modern Style Sink Faucet for Kitchen
Rated 5.00 out of 502$62.39$145.09 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBathroom Sink Faucet Basin Faucet 1080° Swivel Multifunction Cold and Hot Water Tap Kitchen Sink Faucet 2 Modes Water Tap
Rated 4.90 out of 530$12.90$30.02 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$48.69 – $50.79Price range: $48.69 through $50.79 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist100 x 50cm Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink New Embossed Extra Large Single Slot Modern Digital Display Dishwashing Basin
Rated 5.00 out of 507$182.89 – $422.05Price range: $182.89 through $422.05 -
-29%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$44.98 – $60.54Price range: $44.98 through $60.54 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Brass Bidet Spray Faucets Hygienic Spray Gun Tap Cold Water Toilet Bidet Spray
Rated 5.00 out of 502$42.36 – $45.27Price range: $42.36 through $45.27 -
-17%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$20.19 – $81.65Price range: $20.19 through $81.65 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$198.46 – $411.83Price range: $198.46 through $411.83 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$64.14 – $67.50Price range: $64.14 through $67.50












by c***s
Excellent article of excellent quality
by C***s
I do not let the application access my gallery the tap is beautiful although the material is not the best thing on the market for price is very well at least different and I arrive rapidisimo
by 0***r
A super beautiful faucet! good quality. I am very happy
by y***h
Very nice
by D***k
super
by H***l
Very good👍👍I’m happy with it
by a***r
Very very good thank you
by R***o
Quality nice
by L***r
perfect
by R***e
Excellent quality, excellent price!!
by v***k
The faucet is just super
by Z***b
Good job
by H***r
perfect and solid
by I***k
In my opinion, it is worth the money. You can’t buy anything worthwhile with that kind of money here.
by Customer
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
by C***r
Very nice, what I liked the most has been that it is very well protected and is especially appreciated if you are looking at the detail. Highly recommended, nothing to envy those in DIY stores
by Customer
excellent quality and affordable price
by g***o
Excellent👏Mirror👏
by Customer
I like it.
by 1***r
It is beautiful I like it very much and it is of good quality apart from that it is very economical
by Customer
Love loves love loves love love loves
by J***a
Excellent, as published, arrived in 12 days
by Customer
Super battery. I recommend.
by B***r
Fast shipping, and perfect packaging. Looks very good quality. This tap has been beautiful. Very good price compared to other sites
by E***z
I am delighted, I always try to find anything I want and need, it has an unbeatable price-quality♥HALVA☾