Hot Cold Bathroom Shower Set Stainless Steel Bathroom Faucet System 12 Inch Rain Shower Head Wall Mounted Bath Shower System Set
-
( 1 Review )Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating01
RM427.22 – RM538.74Price range: RM427.22 through RM538.74 (-50%)
78397 in stock

Please Check Detail SKU! when you make an order!











High-quality material: the main housing is made of stainless steel, durable and corrosion resistant. The thermostatic valve can keep the water temperature constant even after repeated and multiple tests and extend the service life of the product.
【4 Water Outlets】Piano keys are independently controlled, top spray/hand-held/bidet spout/tub faucet, each water outlet has a corresponding switch, the key functions are clearly marked (4 water outlets cannot work at the same time)
【4 Water Outlets】Piano keys are independently controlled, top spray/hand-held/bidet spout/tub faucet, each water outlet has a corresponding switch, the key functions are clearly marked (4 water outlets cannot work at the same time)
【3 Function Hand Shower】Rainfall, Jetting, Mixed mode, each modes can bring you a fine dense and gentle water that make your body feel relaxed. Ideal for men, women, kids and pets bathing, let your families enjoy the best shower experience in your bathroom. Closely grouped silicone jets provide even spray and prevent lime and hard water build up
【Height Adjustable】The height of the shower column and hand shower can be adjusted to meet the requirements of different heights. you can freely adjust the shower rod to the height you want

Additional information
| Weight | 34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 cm |
| Brand Name | shenducs |
| Installation Method | self-contained |
| Origin | Mainland China |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Surface Finishing | Chrome Plated |
| Model Number | 502R |
| Certification | RoHS |
| Shower shape | SQUARE |
| Height Adjustable | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Material | Stainless steel |
| Flexible hose | G1/2 |
| OEM/ODM | YES |
| Shower head size | 29*19cm |
| shower head Material | ABS |
| Hand shower material | ABS |
| Bath bidet material | Copper |
| Shower faucet material | Solid brass |
Average Rating
5.00
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
1 Review For This Product
Related Products
-
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNano 304 Stainless Steel Sink Waterfall Large Single Slot Kitchen Sink Vegetable Stainless Steel Household Sink
Rated 4.80 out of 505RM615.01 – RM793.69Price range: RM615.01 through RM793.69 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistStainless Steel Deck Mounted Wash Basin Hot And Cold Mixer Faucet
Rated 4.80 out of 525RM75.53 – RM119.82Price range: RM75.53 through RM119.82 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistUniversal 1080° Rotatable Aerator SplashProof Faucet Extender With Mechanical Arm Faucet Sprayer Head
Rated 4.50 out of 542RM14.07 – RM18.52Price range: RM14.07 through RM18.52 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Brushed Gold Basin Faucet Waterfall Bathroom Mixer Tap Deck Mounted Vessel Sink Faucet Black Chrome Tap Bathroom Faucet
Rated 5.00 out of 501RM199.43 – RM213.35Price range: RM199.43 through RM213.35 -
-54%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistPremium High End Black Brass Kitchen Faucet, Magnetic Suction Design, 2 Function Single Handle Hot & Cold Dual Control Sink Faucet
Rated 5.00 out of 503RM433.64 – RM472.99Price range: RM433.64 through RM472.99 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Brass Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Mixer Tap Black Grey White Gold Wash
Rated 5.00 out of 502RM265.76 – RM274.77Price range: RM265.76 through RM274.77 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Bathroom Basin Faucet Mixer Tap Black/ Gold Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Waterfall Faucet
Rated 4.86 out of 507RM132.35 – RM154.89Price range: RM132.35 through RM154.89 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMechanical Arm Universal Faucet, Hot and Cold Tap Splash Proof Faucet For Countertop Wash Basin
Rated 3.50 out of 504RM93.12 – RM106.12Price range: RM93.12 through RM106.12 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist100 x 50cm Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink New Embossed Extra Large Single Slot Modern Digital Display Dishwashing Basin
Rated 5.00 out of 507RM716.93 – RM1,654.43Price range: RM716.93 through RM1,654.43 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistRM174.39 – RM197.79Price range: RM174.39 through RM197.79






by A***a
The parcel came quickly, without damage