Bathroom Sink Faucet Basin Faucet 1080° Swivel Multifunction Cold and Hot Water Tap Kitchen Sink Faucet 2 Modes Water Tap
-
( 30 Reviews )Rated 4.90 out of 5 based on 30 customer ratings30
$12.90$30.02 (-57%)
25 in stock
1080° Swivel Bathroom Sink Faucet Mixer Deck Mounted Splash Proof Water Tap Shower Head Aerators Plumbing Tapware For Bathroom
Bullet Points:
1. Water In Any Direction You Want: Our sink faucet bathroom has three parts that can rotate 360 degrees, which can meet your water demand in any direction. Solve the problem that you always bump your head on the faucet when washing your face and hair.
2. Two Water Outlet Function: Turn the bathroom faucet head to easily switch the water outlet mode to spray or stream mode. Enhance the face washing experience.
3. Upgrade Your Bathroom: The fashionable design is suitable for many styles of bathrooms. This vanity faucet makes your bathroom look more modern.
4. NO Plumber Required: This bathroom faucet is easy to install, suitable for single hole bathroom sink.
Specifications:
Material: alloy, Brass, ABS
2 inlet connectors for hot and cold water
Suitable for single hole installation
Package include:
package list2:1 x faucet / 2 x 60cm hoses (DN15, 1/2 inch)
Note: Different countries have different hose specifications, please note the size you need. If you choose the item with hoses, we will send DN15 (G1/2 inch) by default.






Additional information
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Housing Material | other |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Brass |
| Origin | Mainland China |
| Type | Basin Faucets |
| Number of Handles | Single Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Style | Contemporary |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Faucet Replacement Parts | flexible kitchen faucet |
| flexible faucet | extendable kitchen faucet |
| folding faucet | Kitchen Faucet Accessories |
| Kitchen sink faucet head | kitchen faucet 2 in 1 |
| faucet for kitchen sink | faucet for kitchen |
| Single lever faucet kitchen | faucet sink |
| Sink kitchen faucet | Kitchen novel kitchen accessories |
| bathroom mixer faucet | bathroom sink mixer |
| bathroom countertop faucet | Washbasin faucet |
| Single handle bathroom sink faucet | built-in sink mixer |
| basin mixer | faucet for sink |
| Mixer in the bathroom | Kitchen mixer tap |
| Faucet for bathroom | Basin faucets |
| Bathroom sink faucet | bathroom sink faucet |
| Choice | yes |
Average Rating
4.90
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
30 Reviews For This Product
Related Products
-
-53%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBathroom Faucet Rose Gold White Bathroom Basin Faucet Cold Hot Water Mixer Sink Tap Deck Mounted Black Tap
Rated 5.00 out of 508$42.46 – $45.56Price range: $42.46 through $45.56 -
-68%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSensor Touch Filter Kitchen Faucet Quality Brass Hot Cold Kitchen Sink Mixer Tap 3 Ways Pure Water Touch on Kitchen Faucets
Rated 4.00 out of 501$79.58 – $111.12Price range: $79.58 through $111.12 -
-58%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Black Basin Faucet, Copper Bathroom Mixer Taps, Crane Deck Hot and Cold Water Sink Faucets Bathroom
Rated 4.36 out of 511$33.59 – $46.59Price range: $33.59 through $46.59 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistPull Out Sensor Black Kitchen Faucet Sensitive Touch Control Faucet Mixer For Kitchen Touch Sensor Kitchen Mixer Tap
Rated 4.82 out of 583$47.04 – $47.94Price range: $47.04 through $47.94 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBlack Pull Out Kitchen Sink Faucet Two Model Stream Sprayer Nozzle Stainless Steel Hot Cold Wate Mixer Tap Deck
Rated 4.66 out of 593$35.90 – $37.85Price range: $35.90 through $37.85 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Bathroom Basin Faucet Mixer Tap Black/ Gold Wash Basin Faucet Single Handle Hot and Cold Waterfall Faucet
Rated 4.86 out of 507$33.76 – $39.51Price range: $33.76 through $39.51 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist -
-53%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Black Shower Faucet Set Rainfall High Quality All Metal Bathtub Mixer Tap 4-way With Bidet Stainless Steel
Rated 3.00 out of 501$68.89 – $93.70Price range: $68.89 through $93.70 -
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Black Basin Faucets, Waterfall Modern Brass Bathroom Faucet, Deck Mount Crane Design Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 5.00 out of 501$46.55 – $47.04Price range: $46.55 through $47.04 -
-44%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistModern Trendy Single Handle Wash Basin Hot & Cold Deck Mount Mixer Faucet
Rated 5.00 out of 502$58.69 – $60.09Price range: $58.69 through $60.09










by M***z
Everything in the box was correct, it arrived in good condition.
by С***ч
OK
by c***a
ok thanks you
by 7***r
Very cool is plastic I do not know the durability, hopefully time
by t***r
I’m using it well. Installation is not as difficult as in the photo, but if you get confused when assembling, the installation time will take quite a bit. You can assemble the bottom bracket into an inverse triangle shape.
by Customer
Order received packaging clean very good product
by M***o
I liked it I recommend
by r***z
Looks robust and weighs a lot, we need to try, we liked
by S***r
Amazingly good functionality. Perfect temporary solution for little money.
by I***v
The set is complete, everything arrived intact. In the photo, I showed it, but it’s hard to see that the faucet itself has scratches… I hope it’s not used. I haven’t installed it yet, but as soon as I do, I will definitely add a review. So far so good.
by A***E
Super product, I recommend this seller without any problem!!!
by H***p
Thank you for the fast delivery. The hoses cannot be used because they do not seal. The rest is all good for the price.
by Customer
Super thank you
by Customer
Perfect, useful, fast, just what I expected, perfect, useful, fast, just what you expected perfect, useful, fast, just what I expected
by D***r
Works fine! The connection did not fit (the netherlands) but fortunately i could use the existing connection.
by Customer
Perfect. Quick receipt of the purchased item.
by Customer
Very cool nice, I hope it is
by m***z
Really very good, good quality, very pretty, and very functional. 🥰 The top 👌🏽 👍🏽 👌🏽 👌🏽 👌🏽 👌🏽 👌🏽
by F***i
Ok
by R***r
Product delivered on time, well packed, good condition, looks good, I ordered it yet, the price is OK, I haven’t used it yet, but I think it will be OK
by M***S
Excellent Product
by 5***r
nice quality…
by M***S
Very good, good quality
by g***r
Good
by Б***ч
Excellent product.
by Y***a
I recommend a pass
by j***g
Everything is great 👍 👍 👍
by Customer
Excellent Easy Installation Thank you very much
by Y***f
Surprisingly, the product is of very good quality, beautiful and practical. Highly recommend
by F***l
It works perfectly, moves well and is firm, both water modes work very well.