Modern Chrome Brass Wash Basin Faucet Waterfall Spout Bathroom Crane Cold&Hot Water Mixer Taps
$24.64 – $70.66Price range: $24.64 through $70.66 (-34%)
5993 in stock
SKU:
1005007967660748
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: basin, bath, bathroom, brass, chrome, Chrome Brass Wash Basin Faucet, cold&hot, crane, designer, faucet, faucets, kitchen, mixer, Modern, spout, spray, taps, wash, water, waterfall, Waterfall Spout Bathroom Crane Cold&Hot Water Mixer Taps
Share This:



















Additional information
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 cm |
| Brand Name | TOLM |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Housing Material | Brass |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Surface Treatment | Polished |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Single Handle |
| Feature | None |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Style | Single Holder Single Hole |
| Faucet Mount | Single Hole |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | 2024042 |
| Hose | 50cm hot&cold water hose |
| Color | Gray/chrome/black/white/Brushed Nickel/Matte Gold/Black+Chrome/orange/black+rose gold |
| Body material | Brass |
| Fitting thread | standard G1/2'' |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| bathroom | water mixer |
| Suitable Place | Bathroom/Lavatory |
| Weight | short 636g/Tall About 1200g |
| Discharge method | Ordinary water outlet |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$241.13 – $353.93Price range: $241.13 through $353.93 -
-37%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNew Modern Bathroom Basin Faucet Gray Single Lever Hot and Cold Brass Sink Mixer Black Chrome Gray Tap
Rated 5.00 out of 501$114.14 – $117.88Price range: $114.14 through $117.88 -
-32%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistKitchen Cabinet Hanging Lifting Pull-Out Dishes Baskets Double Layer Damping Hydraulic Smooth Lift Bowls Shelf
Rated 5.00 out of 501$139.79 – $185.70Price range: $139.79 through $185.70 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMechanical Arm Universal Faucet, Hot and Cold Tap Splash Proof Faucet For Countertop Wash Basin
Rated 3.50 out of 504$30.17 – $34.38Price range: $30.17 through $34.38 -
-7%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$77.13 – $79.29Price range: $77.13 through $79.29 -
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistNano 304 Stainless Steel Sink Waterfall Large Single Slot Kitchen Sink Vegetable Stainless Steel Household Sink
Rated 4.80 out of 505$199.25 – $257.14Price range: $199.25 through $257.14 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistChrome Handheld Toilet Bidet Spray Faucet Stainless Steel Bidet Spray Personal Hygienic Cold Water Only
Rated 4.90 out of 510$32.02 – $38.24Price range: $32.02 through $38.24 -
-60%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistMatte Black Basin Faucets, Waterfall Modern Brass Bathroom Faucet, Deck Mount Crane Design Hot Cold Water Mixer Tap
Rated 5.00 out of 501$59.12 – $59.74Price range: $59.12 through $59.74 -
-36%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistExtendable Sink Faucet With Hot & Cold Mixer
Rated 4.22 out of 509$49.21 – $54.05Price range: $49.21 through $54.05 -
-48%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBathroom Brass Bidet Spray WIth Faucet Single Cold Water Sprayer Head
Rated 4.75 out of 508$31.88 – $39.02Price range: $31.88 through $39.02






Reviews
There are no reviews yet.