Black 3 Pcs Set Bathroom Wash Basin Faucet Deck Mounted 2 Handles Bathroom Atmospheric design Bathtub Basin Mixers Taps Faucet
$20.19 – $81.65Price range: $20.19 through $81.65 (-17%)
2399 in stock
SKU:
1005008557131921
Categories: Designer Taps & Faucets, Kitchen & Bath
Tags: atmospheric, basin, bath, bathroom, bathtub, black, Black 3 Pcs Set Bathroom Wash Basin Faucet, deck, Deck Mounted 2 Handles Bathroom Atmospheric Design Wash Basin Mixers Tap, design, designer, faucet, faucets, handles, kitchen, mixers, mounted, spray, taps, wash
Share This:
Specification
1.Modern style
2.Solid brass construction
3.bronze finish
4.Easy to install
5.Fast shipping
6.Ceramic cartridge
7.Comes with stainless steel water hoses and installation parts
8.5 years manufacture warranty
Pictures









































Additional information
| Weight | 21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Installation Type | Deck Mounted |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Valve Core Material | Ceramic |
| Origin | Mainland China |
| Housing Material | Metal |
| Surface Treatment | Chrome |
| Type | Ceramic Plate Spool |
| Number of Handles | Dual Handle |
| Hot & Cold Water | Yes |
| Is Smart Device | No |
| Certification | CE |
| Style | Dual Holder Three-hole |
| Faucet Mount | Widespread |
| Weight Per Package | <2kg |
| Control | ValvE |
| Model Number | BF0128 |
| Material | Brass |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
-
-45%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$64.14 – $67.50Price range: $64.14 through $67.50 -
-52%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$44.49 – $50.46Price range: $44.49 through $50.46 -
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrass Kitchen Sink Faucet 360 Degree Rotating Spring Faucet Single Handle Cold and Hot Mixer Tap
Rated 5.00 out of 502$37.17 – $53.18Price range: $37.17 through $53.18 -
-40%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$30.85 – $45.96Price range: $30.85 through $45.96 -
-24%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Wishlist$64.52 – $66.98Price range: $64.52 through $66.98 -
-50%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrass Shower System Bathroom Faucet Shower Faucet Rainfall Shower Set Shower Cabin Bathroom Faucet With Shower
Rated 4.50 out of 502$87.94 – $97.33Price range: $87.94 through $97.33 -
-68%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistSensor Touch Filter Kitchen Faucet Quality Brass Hot Cold Kitchen Sink Mixer Tap 3 Ways Pure Water Touch on Kitchen Faucets
Rated 4.00 out of 501$79.58 – $111.12Price range: $79.58 through $111.12 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistStainless Steel Kitchen Sink With Waterfall 100 x 50cm Extra Large Single Bowl Digital Display Multifunctional Dishwashing Sinks
Rated 5.00 out of 513$212.47 – $424.94Price range: $212.47 through $424.94 -
-49%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistTrendy Brushed Gold Basin Faucet Waterfall Bathroom Mixer Tap Deck Mounted Vessel Sink Faucet Black Chrome Tap Bathroom Faucet
Rated 5.00 out of 501$50.87 – $54.43Price range: $50.87 through $54.43 -
-57%Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page WishlistBrushed Golden Basin Faucets Elegant Waterfall Bathroom Sink Faucet Single Lever Hole Deck Mount Brass Mixer Taps
Rated 5.00 out of 525$24.05 – $30.69Price range: $24.05 through $30.69











Reviews
There are no reviews yet.